Jordi Cruyff: kiedy wszyscy będą do dyspozycji, jesteśmy w stanie rywalizować

FC Barcelona
FC Barcelona fot. PressFocus

FC Barcelona nie sprostała wyzwaniu i przegrała w niedzielę z Realem Madryt na Santiago Bernabeu 1-3. Dyrektor sportowy Blaugrany Jordi Cruyff stwierdził, że w momencie, kiedy wszyscy zawodnicy będą do dyspozycji Xaviego, “Dumę Katalonii” stać na walkę o najwyższe cele.

  • FC Barcelona przegrała w El Clasico 1-3
  • Xavi nie mógł skorzystać z kilku kontuzjowanych zawodników. Na Santiago Bernabeu zabrakło między innymi Ronalda Araujo i Andreasa Christensena
  • Jordi Cruyff jest przekonany, że po zażegnaniu problemów kadrowych Barcelonę stać będzie na wygrywanie z najlepszymi

“Wiadomo jak gra Real Madryt”

FC Barcelona latem dokonała wielkich inwestycji, które miały ułatwić powrót do walki o najwyższe cele. Na początku sezonu zespół Xaviego spisywał się fantastycznie, natomiast w ostatnich tygodniach wpadł w poważne tarapaty. Słaba postawa w Lidze Mistrzów znacząco utrudniła kwestię awansu do fazy pucharowej. W niedzielę “Duma Katalonii” zawiodła również na Santiago Bernabeu, gdzie Real Madryt wygrał 3-1.

Spotkanie przeanalizował dyrektor sportowy Blaugrany Jordi Cruyff. Stwierdził, że Królewscy wykorzystali swoje największe atuty, a o przebiegu rywalizacji w głównej mierze zadecydowała szybko zdobyta bramka.

Wiadomo jak gra Real Madryt. Dobrze zmieniają pozycje i grają z kontrataku. To się właśnie stało. Ciężko jest ich zatrzymać, mimo że próbowaliśmy. Zdobyli gola na 1:0 prawie na początku spotkania i popsuło nam to plany, które mieliśmy przed meczem. Strata bramki wpłynęła na zespół. Oczywiście Real Madryt grał u siebie i kibice wspierali swoją drużynę – przekonuje.

Cruyff wypowiedział się również na temat problemów kadrowych, z którymi mierzy się obecnie hiszpański gigant. W niedzielę zabrakło między innymi kontuzjowanych Ronalda Araujo oraz Andreasa Christensena.

Musimy obserwować rynek. Myślę, że dokonaliśmy dużych zmian podczas letniego okna transferowego. Wiem, że kiedy wszyscy piłkarze będą do dyspozycji, zespół jest w stanie rywalizować i walczyć o wszystko. Czasami przytrafia się trochę nieszczęścia, brak goli, obrońcy są kontuzjowani i przegrywamy spotkania. Istnieje dużo rzeczy, które wpływają na dynamikę zespołu, ale naszym zadaniem jest zawsze analizować i skupiać się na rzeczach, które możemy poprawić – mówi dyrektor sportowy.

Zobacz również: Kounde po El Clasico: mam całkowitą wiarę w tę drużynę

Komentarze