Dyskusja po meczu Barcelony z Realem Valladolid. Sędzia popełnił błędy?

Oscar Plano
Oscar Plano PressFocus

Barcelona pokonała Real Valladolid po golu Ousmane’a Dembele w ostatniej minucie. W Hiszpanii najwięcej dyskutuje się jednak na temat poziomu sędziego w tymże spotkaniu.

Barcelona wygrała dzięki błędom arbitra?

W poniedziałkowym meczu nie brakowało kontrowersji. Ludzie związani z Realem Valladolid są przekonani, że arbiter Jaime Latre powinien podyktować rzut karny za zagranie ręką Jordiego Alby. Ponadto uważają, że wyrzucenie z boiska Oscara Plano było zbyt ostrą karą, a gol Ousmane’a Dembele mógł być równie dobrze nieuznany przez faul we wcześniejszej fazie akcji.

Do dyskusji włączył się nawet burmistrz Valladolid. W trakcie spotkania opublikował tweet, w którym przebieg spotkania skomentował jako “rabunek”. Nie był to jednak efekt gorącej głowy. We wtorek zamieścił także artykuł z hiszpańskiej prasy, w którym podkreślił raz jeszcze słowo “rabunek”.

To samo zdanie ma Sergio, czyli trener Realu Valladolid.

Sędzia mówił, że piłka przy akcji Jordiego Alby dotknęła ręki, ale na niewystarczającej wysokości. Myślę, że to sprawa podobna do bycia w ciąży – albo w niej jesteś, albo nie. Wszyscy zasługują na równe traktowanie – grzmiał po meczu szkoleniowiec Puceli.

W jeszcze ostrzejszych słowach wypowiedział się zawodnik zespołu z Valladolid, Bruno Gonzalez, który przyznał, że “gdyby powiedział, co naprawdę myśli, zostałby zawieszony do końca sezonu”.

Radio Marca oraz Mundo Deportivo także podjęły się analizy kontrowersyjnych sytuacji. Ekspert pierwszego ze źródeł – Andujar Oliver – oraz były sędzia międzynarodowy, Cesar Barrenechea Montero zgadzają się, że Jaime Latre nie powinien wyrzucać z boiska Oscara Plano.

Plano nie zasłużył na czerwoną kartkę. Ousmane Dembele był w biegu i został powalony, ale nie było w wejściu rywala nadmiernej agresji czy zbyt wysoko uniesionej nogi – powiedział Oliver, a Montero się z nim zgodził. – Gol Barcelony również nie powinien być uznany, bo we wcześniejszej fazie akcji Jordi Alba sfaulował Roque Mesę – dodał ekspert Radia Marca.

Montero uważa też, że rzut karny przy zagraniu ręką obrońcy Barcelony był oczywisty.

Dla mnie to rzut karny – podkreślił. W tym przypadku nie zgodził się z nim Oliver.

Według mnie arbiter miał rację. Zagranie nie było celowe, a ręka nie była w górze – stwierdził ekspert.

Barcelona odniosła zwycięstwo i zbliżyła się do Atletico na dystans jednego punktu. Nadchodzące sobotnie El Clasico będzie ważniejsze niż ktokolwiek mógł przewidzieć jeszcze miesiąc temu. Zawodnicy Królewskich po poniedziałkowym spotkaniu obawiają się ponoć o obsadę sędziowską na najważniejszy mecz wiosennej rundy La Ligi.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze