Dziennikarze poznali plan Laporty na zatrzymanie Messiego

Leo Messi
Leo Messi PressFocus

Joan Laporta przejął w tym tygodnie stery w FC Barcelona. Nowy prezydent klubu prowadził swoją kampanię wyborczą obiecując, że zdoła zatrzymać Lionela Messiego. Dziennikarze Mundo Deporitvo przedstawili plan jaki zamierza zrealizować wraz zarządem działacz. Argentyński gwiazdor ma otrzymać umowę do końca kariery.

Z powodu pandemii koronawirusa i nadszarpniętego budżetu Barcelony chcąc pozostać na Camp Nou Leo Messi będzie musiał zgodzić się na obniżkę obecnych zarobków. Kontrakt, który obowiązuje go w tej chwili został wynegocjowany w 2017 roku. Messi był wówczas młodszy, a Blaugrana z znajdowała się w znacznie lepszej kondycji finansowej.

W zamian za obniżkę pensji Laporta zaoferuje jednak Messiemu podpisanie umowy, która będzie bezterminowa. Argentyńczyk mógłby w takim przypadku zostać na Camp Nou tak długo jak będzie kontynuować swoją karierę.

Messi przykładem dla innych

Media donoszą, że Laporta chce upiec dwie pieczenie na jednym ogniu – zatrzymać Messiego, ale i wysłać sygnał do innych graczy Barcelony, by także oni zgodzili się na obniżkę swojego wynagrodzenia.

Spekuluje się, że pensja Messiego miałaby zostać zmniejszona o 30 procent. W ramach rekompensaty po zakończeniu kariery piłkarz pozostałby częścią klubu i był jego ambasadorem. Miałby zająć się szkoleniem młodszych graczy lub pracować w jednym z departamentów klubu, takich jak fundacja Barcelony.

Komentarze