Echa losowania. “Będziemy musieli dać z siebie wszystko”

Zinedine Zidane
Zinedine Zidane PressFocus

Real Madryt o awans do półfinału Ligi Mistrzów zagra z Liverpoolem. Trener Zinedine Zidane oraz dyrektor klubu Emilio Butragueno zdają sobie sprawę, jak trudne zadanie czeka drużynę.

Zidane komentuje wyniki losowania Ligi Mistrzów

– Wiemy, że będzie to trudny i wymagający mecz. Na tym poziomie każdy zespół jest trudnym rywalem. To będzie wymagające spotkanie. Znamy Liverpool i na pewno będą od nas wymagać więcej pod względem fizycznym. Zmierzymy się z nimi po przerwie na reprezentację, teraz jesteśmy skupieni na jutrzejszym meczu – powiedział szkoleniowiec Realu Madryt, którego drużyna w sobotę zmierzy się z Celtą Vigo.

– Nie możemy powiedzieć, że jest to dobre lub złe losowanie. Liverpool wie, co jest potrzebne, aby wygrać ten pojedynek, ale my również wiemy. To będzie pojedynek dwóch zespołów, które wygrywały Ligę Mistrzów wiele razy. Będzie bardzo ciężko. Na tym poziomie zawsze jest trudno o zwycięstwo – dodał Zidane.

Dwa ekscytujące spotkania

Podobnego zdania jest również dyrektor klubu Emilio Butraguano. – Naprzeciwko siebie staną dwie drużyny o bogatej historii. To kluby, które odegrały kluczową rolę w rozwoju tych rozgrywek. To będą dwa ekscytujące spotkania. Musimy być dobrze przygotowani na Liverpool, ponieważ przyjdzie nam się zmierzyć z niebezpiecznym zespołem – mówił Butraguno. – Mimo że mają kilka kontuzji, nadal dysponują konkurencyjnym zespołem, grają z dużą intensywnością i mają niebezpiecznych napastników. Będziemy musieli dać z siebie wszystko, aby awansować do półfinału.

– Wiemy, na co stać naszych zawodników, mają duże doświadczenie w tego typu wyzwaniach. Jestem ich pewny. Czekamy na ten dwumecz i mam nadzieję, że przed pierwszym meczem uda się nam wyleczyć kilku kontuzjowanych zawodników – kontynuował.

– Musimy pamiętać, że Liverpool wygrał Ligę Mistrzów dwa lata temu i mają tego ducha zwycięstwa, który uczynił z nich wielką markę w Euroie. Piłkarze dadzą z siebie wszystko, aby uszczęśliwić madridistas. Wiemy, jak wyglądają spotkania Ligi Mistrzów. Zawsze są wyrównane i każdy mały szczegół może być decydujący. Musimy dobrze przygotować się do tych dwóch spotkań – dodał.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze