Eden Hazard przejdzie operację. Kolejna przerwa Belga

Eden Hazard
Eden Hazard PressFocus

Kolejne problemy Edena Hazarda w Realu Madryt. Królewscy oficjalnie poinformowali, że Belg przejdzie operację. Hiszpańskie media informują, że były gracz Chelsea będzie pauzował przez około pięć tygodni.

  • Eden Hazard ponownie przejdzie operację kości strzałkowej
  • Belga czeka kilkutygodniowa przerwa w grze
  • Real Madryt wydał specjalne oświadczenie

Kolejne problemy zdrowotne Edena Hazarda

– Nasz zawodnik Eden Hazard w najbliższych dniach zostanie poddany operacji usunięcia płytki do osteosyntezy w prawej kości strzałkowej – brzmi krótkie oświadczenie medyczne madryckiego klubu. Real oficjalnie nie podaje długości przerwy swojego gracza, choć hiszpańskie media przewidują, że okres rekonwalescencji może wynieść do czterech do sześciu tygodni.

Ma to związek z operacją, która miała miejsce w marcu 2020 roku z powodu złamania kości strzałkowej. Polegała ona na osteosyntezie przy użyciu płytki ze śrubami, czyli implantu. Teraz Hazard znów idzie pod nóż. Obecnie termin jeszcze nie jest znany.

O ewentualnej operacji mówiło się już w ubiegłym roku. Spekulowano, że tytanowa płytka nie przyjęła się w organizmie Hazarda, co mogło wywoływać dyskomfort, a nawet ból. W minionym tygodniu Belg przeszedł szczegółowe badania. Dziś ostatecznie zdecydowano, że konieczna będzie operacja.

Zobacz również: Real chce szybszego powrotu Viniciusa z Brazylii

Komentarze