Eden Hazard trafi na listę transferową

Eden Hazard
Eden Hazard Pressfocus

W Hiszpanii coraz więcej uwagi poświęca się przyszłości Edena Hazarda. Skrzydłowy, który miał załatać lukę po Cristiano Ronaldo, wciąż znajduje się pod formą. Według ABC Królewscy wkrótce wystawią 30-latka na listę transferową.

  • Real Madryt rozważa sprzedaż Edena Hazarda
  • Hiszpanie uważają, że Belg zostanie wystawiony na listę transferową

Co poszło nie tak z karierą Edena Hazarda?

Eden Hazard dołączył do Realu Madryt dwa lata temu. Wówczas Królewscy zapłacili Chelsea aż 115 mln euro. Całkiem spora kwota, ale był to okres, w którym Belg zachwycał formą na boiskach w Premier League.

Kibice Królewskich z początku wpadli w euforie, kiedy transfer doszedł w końcu do skutku. Po pierwszych zdjęciach treningowych okazało się jednak, że piłkarz przyleciał do stolicy ze sporą nadwagą. Co gorsza, na jaw wyszły kolejne fakty. Belg miał problem z językiem hiszpańskim i nie zamierzał się go też za bardzo uczyć. Do tego doszło gorsze samopoczucie na treningach, a także gorsze relacje z kolegami z drużyny.

W pewnym momencie Hazard zaczął łapać regularnie kontuzje. W debiutanckim sezonie zdążył wystąpić łącznie w 22 spotkaniach notując w nich gola oraz siedem asyst. Kolejna kampania była bardzo podobna do poprzedniej. Zawodnik zagrał w 21 pojedynkach, kończąc sezon z czterema golami i asystą.

Nadszedł czas decyzji

Według ABC, Eden Hazard ma ostatnią szansę, żeby udowodnić swoją wartość. Pod dowództwem Carlo Ancelottiego, Belg nie ma lekko. Doświadczony trener nie raz zaznaczał w wywiadach, że 30-latek musi pracować ciężej, aby mógł liczyć na angaże w pierwszej drużynie.

Dotychczas nie wpisał się na listę strzelców. Nie dostał też okazji gry w El Clasico. Cierpliwość Florentino Pereza powoli się kończy. Hazardem zainteresowanie wyraziła już Chelsea. Londyńczycy będą starać się o zakontraktowanie swojego byłego kapitana, ale kością niezgody mogą okazać się pieniądze.

Real Madryt chciałby otrzymać przynajmniej 50 mln euro. Tymczasem mało realny wydaje się taki scenariusz. Eksperci twierdzą, że kwota transferu nie powinna przekroczyć 39 mln euro.

Przeczytaj również: Napastnik Realu Madryt przejdzie operację

Komentarze