Leo Messi
Leo Messi fot. Paul Ursachi / Sport Pictures

Eibar dzieli się punktami z Barcą

Gracze Eibar zremisowali u siebie z Barceloną 2:2. Finalnie gospodarze zajęli 12. miejsce (47 punktów). Katalończycy zdobyli już wcześniej mistrzostwo Hiszpanii (ostatecznie 87 oczek).

Jak wyglądał ten mecz? W piątej minucie gospodarze stworzyli sobie ciekawą sytuację, lecz Escalante uderzył prosto w bramkarza rywali.

Na pierwszego gola w tym spotkaniu czekaliśmy do 20. minuty. Wtedy to Charles podał do Cucurelli, a ten mocnym strzałem pokonał bramkarza mistrzów Hiszpanii.

Goście doprowadzili do wyrównania w 31. minucie. Gola zdobył Messi. Gospodarze jeszcze nie otrząsnęli się po stracie tego trafienia, a już przegrywali. Znowu na listę strzelców wpisał się bowiem Messi, który wykorzystał sytuację sam na sam.

Przed przerwą gospodarze doprowadzili jednak do wyrównania. Bramkę zdobył De Blasis i mecz niejako rozpoczynał się od nowa.

W 53. minucie na uderzenie zdecydował się Enrich. Skutecznie interweniował jednak bramkarz Barcelony.

Osiem minut potem golkipera Eibar próbował zaskoczyć Pique. Dmitrović poradził sobie jednak z tą próbą.

W 81. minucie gospodarze mogli objąć prowadzenie. Swojej dobrej sytuacji nie wykorzystał jednak Cucurella.

Finalnie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie.

Eibar – Barcelona 2:2 (2:2)

1:0 Cucurella 20′