Eibar na remis z Getafe

Podziałem punktów zakończyło się pierwsze spotkanie 24. kolejki La Liga, w którym Eibar mierzy się u siebie z Getafe.

Obie drużyny przystępowały do piątkowego spotkania z nadzieją na zdobycie kompletu punktów. Mecz lepiej ułożył się dla gości, którzy po pierwszej połowie prowadzili 1:0. W 37. minucie Getafe na prowadzenie wyprowadził Jaime Mata, który wykorzystał sytuację sam na sam po prostopadłym podaniu Mathiasa Oliveiry.

Siedem minut po przerwie było już 2:0 dla gości. Tym razem bramkarza gospodarzy mocnym uderzeniem z szesnastu metrów pokonał Dimitri Foulquier. Eibar wcale nie zamierzało się jednak poddawać.

W 67. minucie kontaktowego gola z rzutu karnego, podyktowanego za zagranie ręką, zdobył Charles. Ten sam zawodnik kilkanaście minut później wykorzystał fatalny błąd jednego z obrońców i doprowadził do wyrównania. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

SD Eibar – Getafe CF 2:2 (0:1)

0:1 Jaime Mata 37′
0:2 Foulquier 62′
1:2 Charles (k.) 67′
2:2 Charles 80′