Eibar pewnie wygrywa z Espanyolem

Piłkarze Eibar, w poniedziałkowy wieczór, przełamali fatalną passę sześciu kolejnych ligowych spotkań bez wygranej. Tym razem pewnie 3:0 pokonali przed własną publicznością Espanyol Barcelona.

Od początku spotkania inicjatywa należała do gospodarzy, którzy stwarzali sobie dogodne sytuacje. Swoją przewagę udokumentowali zdobyciem bramki w 24. minucie. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska i zgraniu piłki głową przez Papakouliego Diopa, do siatki z kilku metrów trafił Sergi Enrich. Wynik 1:0 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

W drugiej połowie Eibar potwierdziło swoją wyższość nad rywalem. W 52. minucie drugiego gola zdobył Pablo De Blasis, który strzałem pod poprzeczkę z ośmiu metrów wykorzystał dogranie Pedro Bigasa.

Wynik spotkania w 84. minucie ustalił Charles, do którego piłka trafiła po rzucie rożnym.

SD Eibar – Espanyol Barcelona 3:0 (1:0)

1:0 Enrich 24′
2:0 De Blasis 52′
3:0 Charles 84′