Eibar pokonuje Valencię!

Piłkarze Eibar pokonali niespodziewanie 1:0 Valencię. Dla gospodarzy było to niezwykle cenne zwycięstwo, ponieważ ich przewaga nad strefą spadkową wzrosła do sześciu punktów.

Czwartkowe spotkanie na Estadio Municipal de Ipurua między Eibar a Valencią, zapowiadało się ciekawie. Walczący o utrzymanie gospodarze, rywalizowali z zespołem, który chciał awansować do europejskich pucharów. Kto wyszedł z tego starcia zwycięsko?

Od pierwszych minut spotkania piłkarze Eibar grali wysokim pressingiem, z czym ewidentnie mieli problem goście, którzy często w bardzo łatwy sposób tracili piłkę na własnej połowie boiska. Taktyka ta w 16. minucie dała efekt w postaci prowadzenia 1:0. Leon dośrodkował z rzutu rożnego piłkę na pole karne, która trafiła pod nogi Kondogbii. Obrońca niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki i zdobył gola samobójczego.

W pierwszej połowie Valencia grała słabo w obronie i ataku. Dopiero po stracie gola gospodarze zaczęli kreować sytuacje strzeleckie, jednak żadna z nich nie zakończyła się nawet celnym strzałem.

Po przerwie sytuacja na boisku nie zmieniła się znacząco. Piłkarze Valencii dalej utrzymywali się dłużej przy piłce, jednak nie wynikały z tego konkretne sytuacje strzeleckie. Goście byli kompletnie bezproduktywni, nie zmieniły tego nawet ofensywne zmiany, jakich dokonał Albert Celades. Natomiast gospodarze z upływem czasu nie stosowali już tak wysokiego pressingu, a mimo to dalej prowadzili i mieli dobre okazje na podwyższenie wyniku. Wynik już się nie zmienił, a Eibar wygrało zasłużenie.

W następnej kolejce oba zespoły zagrają na wyjeździe. Eibar zagra z Granadą, z kolei Valencia podejmie Villareal.