Eibar wciąż bez przełamania

Piłkarze Eibaru
Piłkarze Eibaru Pressfocus

Eibar przegrał z Levante 0:1 (0:1) w meczu 30. kolejki La Liga. Jedyną bramkę zdobył tuż przed zejściem do szatni de Frutos. Dla Eibaru jest kolejne spotkanie bez kompletu od połowy stycznia.

W pierwszej połowie mecz był bardzo wyrównany, obie drużyny mniej więcej przez tyle samo czasu utrzymywały się przy piłce i stworzyły podobną ilość sytuacji. Pierwsza groźna akcja została jednak wykreowana dopiero pod koniec pierwszej połowy. W drugiej minucie doliczonego czasu gry gola do szatni zdobył Jorge de Frutos, który uderzeniem z pierwszej piłki zaskoczył bezradnego Yoela.

Po przerwie nieco lepiej prezentowała się drużyna Eibaru. Gospodarze mimo wykreowanych sytuacji nie potrafili jednak w dalszym ciągu znaleźć sposobu na pokonanie defensywy rywala. W związku z tym końcowy wynik to 0:1. Dla Eibaru jest to kolejny mecz od połowy stycznia bez kompletu punktów. W następnej kolejce gospodarze tego starcia zmierzą się z Atletico Madryt, a Levante podejmie Villarreal.