Eibar z pierwszą wygraną, Sevilla na tarczy

W meczu szóstej kolejki hiszpańskiej ekstraklasy SD Eibar pokonał niespodziewanie Sevillę FC 3:2. Dla teamu z Ipurua Municipal Stadium była to premierowa wygrana w tej kampanii.

Gospodarze przystępowali do swojej potyczki w roli underdoga, który jednak liczył na sprawienie niespodzianki. Tymczasem zdecydowanym faworytem meczu był team z Andaluzji, chcący się zrehabilitować za weekendową porażkę z Realem Madryt.

Pierwszy gol w spotkaniu padł bardzo szybko, bo już w 11. minucie na listę strzelców wpisał się Lucas Ocampos. Argentyńczyk otrzymał podanie od Joana Jordana, a następnie uderzeniem z prawej nogi skierował piłkę do siatki. Sevilla zatem szybko objęła jednobramkowe prowadzenie.

Z kolei w 33. minucie Ocampos wystąpił w roli asystenta, obsługując podaniem Olivera Torresa, który strzelił drugiego gola dla ekipy Julena Lopteguiego. Jednocześnie na przerwę Rojiblancos schodzili z dwubramkową zaliczką, będąc blisko swojej czwartej wygranej w sezonie.

To, co jeszcze przed zmianą stroną wydawało się niemożliwe, stało się faktem w drugiej odsłonie. Eibar najpierw w 66. minucie strzelił gola kontaktowego, co odbyło się dzięki wykorzystaniu rzutu karnego przez Fabiana Orellanę. Na tym jednak gospodarze nie poprzestali i w 77. minucie do remisu doprowadził Pedro Leon.

Ostatnie słowo należało natomiast do Jose Angela, który osiem minut przed końcem podstawowego czasu rywalizacji ustalił rezultat na 3:2 dla Eibar. Tym samym podopieczni Mendilibara zanotowali pierwsze zwycięstwo w trakcie trwającej kampanii.

Eibar SD – Sevilla FC 3:2 (0:2)

0:1 Ocampos 11′
0:2 Torres 33′
1:2 Orellana 66′
2:2 Pedro Leon 77′
3:2 Jose Angel 82′