Eintracht – FC Barcelona: szczęśliwy remis Blaugrany

Ferran Torres
Ferran Torres Pressfocus

Eintracht Frankfurt zawiesił wysoko poprzeczkę FC Barcelona. Mimo znakomitej postawy, piłkarze z Frankfurtu nie byli jednak w stanie wygrać.

  • Skazywany na porażkę Eintracht Frankfurt nie dał się FC Barcelona
  • Gospodarze oddali aż 18 strzałów na bramkę Marca-Andre ter Stegena
  • Walkę o zwycięstwo uniemożliwiła im czerwona kartka Tuta

Spotkanie na Deutsche Bank Park niespodziewanie rozpoczęło się od zdecydowanych ataków Eintrachtu. Najlepszą sytuację w początkowym okresie gry miał Driblij Sow, który znalazł się sam przed Markiem-Andre ter Stegenem, ale fatalnie spudłował z ok. 10 metrów. Gospodarze grali wysokim pressingiem, niezwykle agresywnie, przez co FC Barcelona nie miała zbyt wielu okazji do zdobycia bramki, mimo faktu, że przez 66% czasu gry była przy piłce. Podopieczni Xaviego mieli również masę szczęścia, ponieważ w 37. minucie arbiter podyktował rzut karny za faul Sergio Busquetsa na Rafaelu Borre, ale po wideoweryfikacji, zmienił zdanie.

Druga połowa rozpoczęła się kapitalnie dla gospodarzy. Potężny strzał zza pola karnego oddał Ansgar Knauff. Der Stegen wygiął się jak struna, ale nie mógł w tej sytuacji nic zrobić. Blaugrana odpowiedziała dopiero w 66. minucie. Po akcji tria rezerwowych Ousmane Dembele – Frenkie de Jong – Ferrran Torres, na listę strzelców wpisał się ten ostatni.

W 77. minucie czerwoną kartkę, w konsekwencji dwóch żółtych otrzymał obrońca drużyny z Frankfurtu Tuta.

Komentarze