Karim Benzema
Karim Benzema fot. Anadolu Agency / Hepta / Sport Pictures

El Clasico na remis

Dziewięćdziesiąt dwa tysiące osób zebrały się na Camp Nou, aby w środowy wieczór obejrzeć pierwsze półfinałowe spotkanie w Pucharze Króla, w którym to naprzeciw Barcelony stanął Real Madryt. Ostatecznie mecz zakończył się remisem (1:1), a o awansie do wymarzonego finału zadecyduje starcie rewanżowe na Santiago Bernabeu.

Cristiano Ronaldo w Juventusie, a Lionel Messi na… ławce rezerwowych. Tak nietypowo zaczęło nam się środowe El Clasico, w którym to Barcelona gościła na swoim stadionie zespól Realu Madryt. W pierwszej połowie lepiej zaprezentowali nam się Królewscy, który objęli prowadzenie już w 6. minucie meczu.

Bohaterem gości został wtedy Lucas, który pokonał bramkarza Barcelony z najbliższej możliwej odległości. Szczególe brawa za wykreowanie tej okazji należą się jednak dla Karima Benzemy, który świetnie odnalazł się w polu karnym Dumy Katalonii, a następnie doskonale podał do nadbiegającego kolegi, który dzięki temu miał przed sobą niemal pustą bramkę.

W kolejnych minutach coraz lepiej zaczęła sobie radzić Barcelona, która miała dwie okazje na wyrównanie rezultatu. Najpierw pomylił się jednak minimalnie Ivan Rakitić, który trafił w poprzeczkę, a następnie swojej sytuacji nie wykorzystał Luis Suarez.

Gol wyrównujący padł, ale dopiero po zmianie stron. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się bowiem Malcom, który w efektowny sposób pokonał bramkarza Realu, dobijając piłkę, która wcześniej odbiła się od obramowania bramki.

Niestety, kolejne minuty meczu nie były już tak intensywne jak wcześniejsze, a my nie zobaczyliśmy zbyt wielu dobrych okazji bramkowych. Najciekawsza z nich miała chyba miejsce w 81. minucie tego starcia, ale wtedy Gareth Bale nie wykorzystał zbyt dobrze swojej sytuacji, a jedynym co wywalczył Real po jego uderzeniu, był rzut rożny.

Mecz zakończył się więc wynikiem jeden do jednego, a kwestia awansu rozstrzygnie się 27 lutego na Santiago Bernabeu, gdzie dojdzie do spotkania rewanżowego.

Barcelona – Real Madryt 1:1 (0:1)