El. Euro 2020: Hiszpania zapewniła sobie awans

Robert Moreno
Robert Moreno fot. Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Reprezentacja Hiszpanii to kolejna drużyna, która zapewniła sobie awans na Euro 2020. Podopieczni Roberta Moreno we wtorkowy wieczór zremisowali 1:1 na wyjeździe ze Szwecją.

W pierwszej połowie obie drużyny miały swoje okazje. Po stronie hiszpańskiego zespołu najlepsze sytuacje do uzyskania prowadzenia zmarnowali Thiago Alcantara i Rodri, natomiast po stronie Szwedów Robin Quaison. Dobrymi interwencjami popisywali się bramkarze obu zespołów. Ostatecznie na przerwę obie jedenastki schodziły przy bezbramkowym remisie.

Druga połowa świetnie rozpoczęła się dla Szwecji, która w 50. minucie objęła prowadzenie. Do siatki z najbliższej odległości trafił Marcus Berg, który dobijał futbolówkę po dwóch świetnych interwencjach De Gei.

Wynik 1:0 dla gospodarzy utrzymywał się bardzo długo i wydawało się nawet, że Szwecja odniesie zwycięstwo. W doliczonym czasie gry Hiszpanie doprowadzili jednak do wyrównania. Po wstrzeleniu piłki przez Fabiana Ruiza przed bramkę, do siatki trafił Rodrigo.

Szwecja – Hiszpania 1:1 (0:0)