El. Euro 2020: Spokojna wygrana Hiszpanii

Paco Alcacer
Paco Alcacer fot. Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Szóste zwycięstwo w eliminacjach do Euro 2020 odnieśli w niedzielę reprezentanci Hiszpanii, którzy przed własną publicznością spokojnie 4:0 pokonali outsidera grupy F Wyspy Owcze.

Podopieczni Roberta Moreno wynik spotkania otworzyli w 13. minucie. Po prostopadłym podaniu, w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Mikel Oyarzabal, odegrał do jeszcze lepiej ustawionego Rodrigo, któremu pozostało umieścić futbolówkę w pustej bramce. Jak się później okazało była to jedyna bramka w pierwszej połowie.

Pięć minut po przerwie Rodrigo po raz drugi wpisał się na listę strzelców, tym razem precyzyjnym strzałem przy dalszym słupku wykańczając swoją indywidualną akcję.

Kolejne gole dla Hiszpanii padły w samej końcówce. Na 3:0, wykorzystując podanie Thiago Alcantary, podwyższył Paco Alcacer. Ten sam zawodnik kilka chwil później ustalił wynik meczu na 4:0 po dograniu Gayi.

Hiszpania – Wyspy Owcze 4:0 (1:0)

1:0 Rodrigo 13′
2:0 Rodrigo 50′
3:0 Alcacer 90′
4:0 Alcacer 90+3′

Hiszpania – Thiago, Ramos

Hiszpania: De Gea – Carvajal, Ramos (84′ Nunez), Hermoso, Gayá – Thiago, Rodri, Parejo – Suso (68′ Sarabia), Rodrigo, Oyarzabal (61′ Alcacer)

Wyspy Owcze: Nielsen – Vatnsdal, Gregersen, Baldvinsson (55′ Eriksen) – Vatnhamar, B. Olsen, Hansson, V. Davidsen – Edmundsson (66′ Bartalsstovu), K. Olsen (87′ Egilsson), Bjartalid