El. LE: Espanyol z pewnym zwycięstwem

Liga Europejska
Liga Europejska Liga Europejska

To był dobry wieczór dla kibiców barcelońskiego Espanyolu. Klub z Półwyspu Iberyjskiego wygrał bowiem z FC Luzern w ramach eliminacji do Ligi Europy i jest o krok od awansu do kolejnej rundy.

Czytaj dalej…

Początek meczu nie przyniósł nam jednak zbyt wielu okazji bramkowych. W zamian za to zobaczyliśmy trochę zbyt agresywnej gry, gdyż sędzia tylko w ciągu pierwszej połowy pokazał zawodnik aż trzy żółte kartki.

Ostatecznie otwarcie wyniku nastąpiło jednak po dwudziestu ośmiu minutach gry. Wtedy to na listę strzelców wpisał się Facundo Ferreyra, który strzałem głową pokonał bramkarza gospodarzy. Piłka wpadła do siatki tuż obok prawego słupka.

Drugi gol padł natomiast już po zmianie stron. W 60. minucie Didac Vilca znalazł sobie trochę miejsca w polu karnym gości, a następnie potężnym strzałem pod poprzeczkę pokonał źle ustawionego golkipera.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem zero do trzech. Ostatni cios gospodarzom zadał Matias Vargas, który skierował futbolówkę w prawe okno bramki. Wydaje się, że gospodarze nie mają szans na awans.

FC Luzern – RCD Espanyol 0:3 (0:1)

0:1 Ferreyra 28′
0:2 Vila 60′
0:3 Vargas 89′

Żółte kartki:
Luzern – Ndenge 12′, Eleke 27′
Espanyol – Giner Pedrosa 14′, Sanchez 63′, Vila 74′

Luzern: Muller – Sidler (Ndiaye 61′), Cirkovic, Lucas, Kakabadze – Schwegler, Voca, Ndenge – Schulz, Demhasaj (Margiotta 78′), Eleke (Tia 89′)

Espanyol: Lopez – Lopez, Marmol, Naldo, Vilda – Melendo, Roca (Darder 61′), Sanchez, Giner Pedrosa (Vargas 67′) – Ferreyra (Wu Lei 71′), Iglesias

Komentarze