Liga Europejska
Liga Europejska Liga Europejska

El. LE: Formalność Espanyolu

Espanyol Barcelona dopełnił formalności i awansował do trzeciej rundy eliminacyjnej Ligi Europy. Zespół ze stolicy Katalonii, w rewanżowym meczu, pokonał 3:1 islandzki Stjarnan.

Espanyol awans do kolejnej rundy zapewnił sobie praktycznie już przed tygodniem, kiedy na własnym stadionie wygrał pewnie 4:0. W rewanżu również nie dał szans swoim rywalom.

Wynik meczu już w piątej minucie otworzył Adria Pedrosa, który minął trzech rywali, a następnie pewnym strzałem nie dał szans bramkarzowi. W 19. minucie Islandczycy niespodziewanie mieli świetną okazję na doprowadzenie do wyrównania, ale rzutu karnego nie wykorzystał Halldorsson, który z jedenastu metrów posłał piłkę nad poprzeczką.

Siedem minut po przerwie Espanyol zdobył drugiego gola. Sytuację sam na sam po prostopadłym podaniu wykorzystał Borja Iglesias. W 79. minucie na listę strzelców wpisał się także Facundo Ferreyra, który pokonał bramkarza uderzeniem z prawej strony pola karnego.

Trzy minuty przed zakończeniem spotkania zespół Stjarnan zdobył honorowego gola. Do bramki strzeżonej przez Diego Lopeza trafił Sigurdsson. Wynik 3:1 dla gości nie uległ już zmianie.

Stjarnan FC – Espanyol Barcelona 1:3 (0:1)

0:1 Pedrosa 5′
0:2 Iglesias 52′
0:3 Ferreyra 79′
1:3 Sigurdsson 87′

Pierwszy mecz: 0:4. Awans: Espanyol