El. LE: Łatwy awans Espanyolu

Liga Europejska
Liga Europejska Liga Europejska

Espanyol Barcelona potwierdził swoją wyższość nad FC Luzern i awansował do czwartej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy. W rewanżowym meczu przed własną publicznością ponownie wygrał 3:0.

Katalońską drużynę na prowadzenie już w 3. minucie meczu wyprowadził Lei Wu, który strzałem głową wykorzystał dośrodkowanie z lewej strony boiska.

W 27. minucie Espanyol prowadził już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Victor Campuzano, który pokonał bramkarza rywali precyzyjnym strzałem z około czternastu metrów.

Siedem minut przed przerwą było już 3:0, a drugie trafienie zanotował Campuzano, który tym razem wykorzystał sytuację sam na sam po ładnej zespołowej akcji. Jak się później okazało, była to także ostatnia bramka w tym spotkaniu.

W kolejnej rundzie, które zadecyduje o awansie do fazy grupowej, Espanyol zmierzy się z Zorią Ługańsk.

Espanyol Barcelona – FC Luzern 3:0 (3:0)