El. ME: Hiszpania z pierwszą wiktorią

Sergio Ramos
Sergio Ramos fot. Grigoriy Sisoev / Sputnik/Hepta/Sport Picture

Piłkarze kadry Hiszpanii wygrali z reprezentacją Norwegii 2:1. To pierwsza wygrana gospodarzy w tych eliminacjach. Za kilka dni Hiszpanie zagrają na wyjeździe z Maltą, a Norwegowie podejmą Szwedów.

Jak wyglądał ten mecz? Na pierwszą groźniejszą sytuację w tym spotkaniu czekaliśmy do piątej minuty. Wtedy to Asensio dośrodkował w pole karne przyjezdnych, ale strzał Moraty nie zrobił wrażenia na Jarsteinie.

Gospodarze objęli prowadzenie w 16. minucie. Alba podał do Rodrigo, a ten z pierwszej piłki pokonał bramkarza gości.

Po pół godzinie gry mogło być 1:1. Henriksen z prawej strony dograł do T. Elyounoussiego, ale ten skiksował i nie udało mu się zmienić rezultatu tego spotkania.

Kilkadziesiąt sekund potem gospodarze mogli podwyższyć. Z rzutu wolnego Parejo zagrał do Moraty, ale ten został zatrzymany przez dobrze interweniującego golkipera rywali.

W 38. minucie gospodarze stworzyli sobie kolejną dobrą sytuację, ale strzał Busquetsa przeszedł obok bramki rywali.

Kilkadziesiąt sekund potem gospodarze zdobyli drugiego gola. Trafienie nie zostało jednak uznane, ponieważ Alba w momencie podania futbolówki był na pozycji spalonej.

W końcówce na strzał zdecydował się Asensio – po raz kolejny dobrze interweniował jednak Jarstein.

W 52. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Morata, ale futbolówka (po jego strzale) po drodze odbiła się jeszcze od Nordtveita.

Po godzinie gry Hiszpanie mogli prowadzić dwoma trafieniami. Swojej sytuacji nie wykorzystał jednak Ramos, który uderzył ponad poprzeczką.

Norwegia niespodziewanie wyrównała kilka minut potem. Z rzutu karnego nie pomylił się bowiem King.

Hiszpanie mogli szybko odpowiedzieć. W dobrej sytuacji znalazł się Morata, ale jego strzał głową nie był wystarczająco precyzyjny.

Podopieczni Enrique dopięli swego w 71. minucie. Wtedy to jedenastkę wykorzystał Ramos.

W 80. minucie na uderzenie zdecydował się Asensio. Skutecznie interweniował jednak golkiper Norwegii.

Finalnie więcej goli już nie padło i gospodarze wygrali 2:1.

Hiszpania – Norwegia 2:1 (1:0)
1:0 Rodrigo 16′
1:1 King 65′ (k.)
2:1 Ramos 71′ (k.)

Ceballos, Martinez – Ajer, T. Elyounoussi, Johansen, Johnsen

Hiszpania: de Gea – Navas, Ramos, Martinez, Alba – Parejo (Rodri 77′), Busquets, Ceballos (Canales 74′) – Rodrigo, Morata (Mata 89′), Asensio

Norwegia: Jarstein – Elabdellaoui, Nordtveit, Ajer, Aleesami – Odegaard (M. Elyounoussi 56′), Henriksen, Selnaes, Johansen (Kamara 77′) – T. Elyounoussi (Johnsen 55′), King