El. ME: Morata dał zwycięstwo Hiszpanii

Alvaro Morata
Alvaro Morata fot. Grzegorz Wajda

Reprezentacja Hiszpanii nie sprawiła zawodu swoim kibicom i odniosła drugie zwycięstwo w eliminacjach do Euro 2020. We wtorkowy wieczór pokonała 2:0 na wyjeździe Maltę.

Hiszpanie wyszli na prowadzenie w 31. minucie. Po podaniu Mario Hermoso z głębi pola, piłkę w polu karnym opanował Alvaro Morata, a następnie uderzeniem z lewej strony pokonał bezradnego bramkarza rywali. Była to jedyna bramka w pierwszej odsłonie meczu.

Druga odsłona również przyniosła tylko jedno trafienie. W 73. minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał Morata, który tym razem uderzeniem głową z czterech metrów wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Jesusa Navasa z prawego skrzydła. Wynik 2:0 nie uległ już zmianie do ostatniego gwizdka sędziego.

Malta – Hiszpania 0:2 (0:1)

0:1 Morata 31′
0:2 Morata 73′

Malta – Corbalan

Malta: Bonello – Mbong (65′ R. Muscat), Z. Muscat, Caruana (85′ Micallef), Borg, Zerafa – Mintoff (69′ Mifsud), Fenech, Guillaumier, Corbalan – Nwoko

Hiszpania: Kepa – Roberto, Ramos, Hermoso, Gaya – Canales, Rodri, Niguez (65′ Navas) – Asensio, Morata (78′ Rodrigo), Bernat (56′ Muniain)