Sergio Ramos
Sergio Ramos fot. Grigoriy Sisoev / Sputnik/Hepta/Sport Picture

El. ME: Norwegia na remis z Hiszpanią

Zawodnicy reprezentacji Norwegii – w meczu eliminacji – zremisowali z Hiszpanią 1:1. Dla gości to pierwsza strata punktów w tych kwalifikacjach.

Co działo się w tej konfrontacji? W 22. minucie Elabdellaoui dośrodkował w pole karne do Kinga. Ten strzelał głową, lecz hiszpański bramkarz poradził sobie z tą próbą.

Kilkadziesiąt sekund później na uderzenie z dystansu zdecydował się Saul, ale na posterunku był Jarstein.

Kilka minut przed końcem pierwszej połowy sam na sam z Kepą był Elabdellaoui, lecz uderzył prosto w niego.

Dwie minuty po zmianie strony goście wyszli na prowadzenie. Bramkę dla Hiszpanii silnym uderzeniem zapewnił Saul.

W 67. minucie na strzał zdecydował się Ruiz. Było blisko, ale finalnie piłka trafiła tylko w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Jarsteina.

W 89. minucie Ruiz ponownie oddał strzał na bramkę rywali. Jego uderzenie było jednak minimalnie niecelne. Kilka minut potem dobrej sytuacji nie wykorzystał zaś King.

Finalnie wynik tego spotkania uległ zmianie w doliczonym czasie gry. Wtedy to z karnego nie pomylił się King i ostatecznie Norwegia zdobyła jeden punkt.

Norwegia – Hiszpania 1:1 (0:0)