El. MŚ 2022: Szwedzi zaskoczyli Hiszpanów

Luis Enrique
Luis Enrique PressFocus

Reprezentacja Hiszpanii skomplikowała swoją sytuację w walce o awans na przyszłoroczny mundial. W czwartkowym meczu eliminacyjnym przegrała 1:2 na wyjeździe ze Szwecją.

Friends Arena nieprzyjazna dla Hiszpanów

Reprezentacja Szwecji podejmowała Hiszpanów mając na swoim koncie komplet sześciu punktów po rozegraniu dwóch eliminacyjnych spotkań. Drużyna Luisa Enrique mogła się natomiast pochwalić siedmioma oczkami po trzech meczach. Do czwartkowego meczu w roli faworyta przystępowali goście.

Mecz doskonale ułożył się dla hiszpańskiego zespołu, który już w piątej minucie wyszedł na prowadzenie. Po świetnym dośrodkowaniu Jordiego Alby w pole karne, do futbolówki dopadł debiutujący w kadrze Carlos Soler i uderzeniem z powietrza nie dał szans Robinowi Olsenowi.

Radość gości z prowadzenia trwała jednak tylko kilkadziesiąt sekund później, bowiem Szwedzi natychmiast odpowiedzieli wyrównującym trafieniem. W roli głównej wystąpił wówczas Alexander Isak, który zaskoczył Unaia Simona mocnym uderzeniem sprzed linii pola karnego. Jak się później okazało była to ostatnia bramka w pierwszej części meczu.

W drugiej połowie mecz nie układał się po myśli faworyzowanej Hiszpanii. W 57. minucie Szwedzi ponownie zaskoczyli defensywę swojego przeciwnika i wyszli na prowadzenie. Po zagraniu Dejana Kulusevskiego na listę strzelców wpisał się Viktor Claesson.

Hiszpanie kolejne spotkanie w ramach eliminacji rozegrają w najbliższą niedzielę. Zmierzą się wówczas na wyjeździe w Kosowem. Z kolei Szwedzi 8 września (środa) zagrają w Atenach z Grecją.