EL. MŚ: Hiszpania wykonała plan. Zmiana na pozycji lidera tabeli

Piłkarze reprezentacji Hiszpanii
Piłkarze reprezentacji Hiszpanii Pressfocus

Hiszpania nie miała najmniejszego problemu i wygrała drugie spotkanie w eliminacjach do Mistrzostw Świata w 2022 roku. Tym razem reprezentacja z Półwyspu Iberyjskiego pokonała 3:1 Kosowo.

Na środowy wieczór zaplanowane były ostatnie marcowe mecze w trzeciej kolejce eliminacji do przyszłorocznym Mistrzostw Świata w Katarze. Jednym z nich była potyczka między Hiszpanią, a Kosowem.

Zabójcze dwie minuty

Hiszpania od pierwszego gwizdka arbitra zaznaczyła swoją niepodlegającą dyskusji dominację. Większość czasu spędzała na połowie oponenta, gdzie wymieniała wiele, a przede wszystkim celnych podań. Ponadto oddała mnóstwo strzałów. Kwestia objęcia prowadzenia była kwestią czasu. Sztuka ta udała się w 34. minucie. Wtedy Jordi Alba zagrał do Daniego Olmo, który opanował futbolówkę i przymierzył fenomenalnie w prawy górny róg bramki. Dwie minuty później Samir Ujkani znów wyjął futbolówkę z siatki. Tym razem na listę strzelców po podaniu Pedriego wpisał się Ferran Torres. 21-latek miał przed sobą tylko goalkeepera, zachował zimną krew i uderzył precyzyjnie w lewy dolny róg bramki. Do przerwy podopieczni Luisa Enrique triumfowali 2:0.

Fatalny błąd bramkarza

W drugiej połowie Hiszpanie zwolnili tempo gry. Wciąż byli znacznie lepsi, chociaż zdarzyły się momenty dekoncentracji. W 70. minucie katastrofalny w skutkach błąd popełnił Unai Simon, który wyszedł z bramki i został przelobowany przez Besara Halimiego.

Pięć minut później wynik spotkania na 3:1 ustalił Gerard Moreno. Napastnik Villarrealu otrzymał piłkę od Koke i pokonał bramkarza po uderzeniu głową.