Elche uciekło ze strefy spadkowej, Levante bezradne

Piłkarze Elche
Piłkarze Elche PressFocus

Ważne zwycięstwo w walce o pozostanie w La Liga odnieśli w sobotnie popołudnie piłkarze Elche. w meczu 32. kolejki pokonali na własnym stadionie 1:0 UD Levante.

Obie drużyny ostatnich tygodni nie mogli zaliczyć do udanych. Elche notowało serię sześciu kolejnych ligowych meczów bez wygranej (bilans: 0-3-3), z kolei Levante przegrało cztery z pięciu ostatnich spotkań. Do sobotniego meczu obie jedenastki przystępowały z nadzieją na przełamanie i zgarnięcie pełnej puli.

Od początku meczu lepsze wrażenie sprawiali goście, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce. Nie miało to jednak większego przełożenia na liczbę podbramkowych sytuacji. Tymczasem w 32. minucie na prowadzenie wyszli gospodarze. Po podaniu Tete Morente z piłką w pole karne wpadł Lucas Boye i uderzeniem z prawej strony zaskoczył bramkarza rywali. Był to jedyny gol w pierwszej połowie.

W 68. minucie Elche było bliskie zdobycia drugiego gola. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska i główce Tere Morente piłka trafiła w słupek. Była to praktycznie jedna godna odnotowania sytuacja w drugiej połowie tego meczu. Gospodarze skutecznie bronili dostępu do własnej bramki, a goście mimo optycznej przewagi, nie potrafili znaleźć żadnego sposobu na doprowadzenie do wyrównania.

Dzięki tej wygranej Elche wydostało się ze strefy spadkowej i zajmuje aktualnie 16. miejsce.