Elche uratowało się przed spadkiem

Piłkarze Elche
Piłkarze Elche Pressfocus

Walkę o pozostałe miejsca w lidze hiszpańskiej przyćmił wyścig o mistrzostwo wygrany przez Atletico. Po pozostałych sobotnich spotkaniach ostatniej kolejki La Liga układ w tabeli nie zmienił się, poza jednym wyjątkiem. Elche dzięki wygranej 2:0 nad Bilbao wyprzedziło Huescę i uratowało się przed spadkiem.

Elche pokazało charakter

Przed spotkaniem z Bilbao, Elche miało tyle samo punktów co Huesca, ale znajdowało się w strefie spadkowej. Wiadome więc było, że nawet zwycięstwo mogło nie zagwarantować utrzymania. Mimo to gospodarze chcieli dać sobie jak największe szanse i już po niespełna pół godziny gry objęli prowadzenie. Szybko wykonali aut, a podanie Milli doskonale wykorzystał Boye, który wpisał się na listę strzelców.

Zwycięstwo zostało przypieczętowane w drugiej połowie. W 73. minucie piłkę przed pole karne do Gutiego zagrał Boye. Hiszpański pomocnik popisał się kapitalnym strzałem i ustalił rezultat meczu na 2:0. Taki wynik dał Elche utrzymanie, ponieważ piłkarze tego klubu wyprzedzili Huescę, która zremisowała bezbramkowo z Levante.

Dramaturgia w meczu Realu Sociedad

Piłkarze z San Sebastian podchodzili do tego meczu jako piąty zespół w tabeli i było mało prawdopodobne, aby nie zagrali za rok w Lidze Europy. Jednak Betis zaczął wygrywać z Celtą Vigo a Villarreal z Real Madryt. Gdyby takie wyniki się utrzymały, to Real Sociedad spadłby na siódme miejsce i zagrał w Conference League.

Podopieczni Alguacilego zaczęli więc w drugiej połowie zaciekle atakować bramkę rywala. W 86. minucie zdobyli bramkę, choć nie oddali ani jednego celnego uderzenia przez cały mecz. Samobója po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zanotował Perez Juan – bramkarz Osasuny. Nawet mimo gola Sociedad grałby w Lidze Europy, ponieważ Real Madryt odrobił straty w starciu z Villarrealem.

Elche – Athletic Bilbao 2:0 (1:0)