Piłkarze Elche
Piłkarze Elche Pressfocus

Elche wróciło z zaświatów, Villareal znów bez wygranej

Do samego końca meczu między Elche, a Villarrealem nie wiedzieliśmy, jak zakończy się to spotkanie. Goście prowadzili 2:0, ale beniaminek niespodziewanie, chociaż zasłużenie strzelił dwa gole i doprowadził do remisu. Finalnie wynik 2:2 już się nie zmienił i oba zespoły mogą czuć spory niedosyt, ponieważ ten punkt niewiele zmienia w ich sytuacji.

W jednym z sobotnich meczów La Ligi walczące o utrzymanie Elche mierzyło się z Villarealem, który marzył o występach w Champions League. Zdecydowanym faworytem byli goście, chociaż beniaminek nie zamierzał się poddawać.

Koncertowa gra

W pierwszej odsłonie tego starcia zobaczyliśmy Villarreal, który chce grać ofensywnie i strzelać gole. To założenie sprawdziło się. W 16. minucie Paco Alcacer wywalczył piłkę, a następnie podał ją w kierunku Gerarda Moreno, który uderzył świetnie w lewy róg bramki. Żółta łódź podwodna nie zatrzymała się i dążyła do podwyższenia prowadzenia. W 35. minucie Jaume Costa podał do Moreno, który ponownie zaimponował skutecznością. Hiszpan przymierzył, jak wcześniej, w lewy róg bramki. Elche było jedynie tłem dla świetnie dysponowanego przeciwnika.

Udany comeback

Po przerwie starcie na Estadio Manuel Martínez Valero wyglądało zupełnie inaczej. Villarreal wraz z upływem czasu wyglądał coraz gorzej, na co wpływ miał fakt, że z konieczności boisko opuścił w pierwszej połowie Francis Coquelin. Elche wykrozystało ten fakt i trzy minuty po wznowieniu gry strzeliło kontaktowego gola. Josan dośrodkował w szesnastkę, gdzie czekał już Guido Carrillo. Argentyńczyk wygrał pojedynek w powietrzu w Raulem Albiolem i uderzeniem głową w prawy róg bramki, dał nadzieję sowim kolegom.

Gospodarze napierali i w 64. minucie na tablicy wskazującej wynik widniał rezultat 2:2. Po strzale Emiliano Rigoniego z rzutu wolnego, piłka odbiła się od słupka i spadła wprost pod nogi Lucasa Boye. 24-latek z bliskiej odległości trafił do siatki. Wydawało się, że Elche pójdzie za ciosem i zdobędzie trzecią bramkę, ale tak się nie stało. Finalnie spotkanie to zakończyło się remisem 2:2.