Barcelona wykupi Emersona. Gracz potwierdził

Emerson
Emerson PressFocus

Barcelona oraz Real Betis wspólnie wykupiły prawa do karty zawodniczej Emersona. Brazylijczyk przez dwa sezony występował w Andaluzji, a od przyszłego ma wywrzeć nacisk na Sergino Desta na pozycji prawego obrońcy. Sam gracz potwierdził przenosiny na zgrupowaniu reprezentacji.

  • Barcelona wykorzysta opcję wykupu Emersona
  • Prawy obrońca został dwa lata temu zakupiony na spółkę przez Blaugranę i Real Betis
  • Zawodnik ma sprawdzić się w zespole w trakcie presezonu

Emerson trafi do Barcelony

Barcelona jest bliska finalizacji transferu Emersona. Katalończycy są współwłaścicielami karty zawodnika wraz z Realem Betis, gdzie Brazylijczyk spędził ostatnie dwa sezony. Od momentu przenosin do Andaluzji, prawy obrońca stał się podstawowym graczem Verdiblancos.

W 2019 roku oba hiszpańskie kluby zapłaciły Atletico Mineiro po sześć milionów euro. Była to dla Barcelony inwestycja, bo teraz może wykupić pełnię praw do zawodnika za dziewięć milionów.

Emerson bierze właśnie udział w zgrupowaniu reprezentacji Brazylii i wypowiedział się na temat swojej przyszłości na konferencji prasowej.

Wszyscy wiecie, że mam z Barceloną kontrakt obowiązujący od 1 lipca. Umowa jest trzyletnia. Klub skontaktował się już z Realem Betis i zakomunikował, że liczy na mnie w przyszłym sezonie. Bardzo się cieszę. To klub, o grze dla którego marzyłem, odkąd zacząłem grać w piłkę nożną. To dla mnie wielka sprawa, każdy chce grać dla Barcelony. Chcę tam przejść i pokazać, na co mnie stać. Mogę powiedzieć, że operacja jest już zamknięta. Wciąż powtarzali, że liczą na mnie już w przyszłym sezonie. To owoce mojej pracy. Jeśli Bóg pozwoli, będę w Barcelonie – powiedział entuzjastycznie 22-latek.

Brazylijczyk ma zwiększyć rywalizację

Pozycja prawego defensora jest w Barcelonie niezwykle newralgiczna. Grający tam zawodnik musi nie tylko solidnie bronić, ale też popisywać się przebojowością w ofensywie. Po przejściu na Camp Nou, Emerson będzie rywalizować o miejsce w wyjściowym składzie z podobnym pod względem profilu piłkarskiego Sergino Destem. Pierwszy sezon Amerykanina w barwach Blaugrany był dość udany, ale gracz jeszcze nie zaaklimatyzował się w pełni. Na korzyść Brazylijczyka przemawia doświadczenie płynące z dwóch lat w La Lidze.

W zakończonej kampanii Emerson rozegrał 38 meczów dla Realu Betis. Zanotował w nich dwie bramki i cztery asysty, wydatnie przyczyniając się do awansu klubu do Ligi Europy. W listopadzie 2019 roku rozegrał swoje pierwsze – i póki co jedyne – spotkanie w barwach reprezentacji Brazylii.

Przeczytaj również: Plejada gwiazd. Wybraliśmy jedenastkę zakończonego sezonu!

Komentarze