Emery: Villarrealu się nie szanuje

Unai Emery
Unai Emery Pressfocus

Villarreal był bliski remisu z Barceloną, ale finalnie przegrał 1:3. Unai Emery ma pretensje do sędziów o niepodyktowanie dwóch jedenastek.

  • Unai Emery nie może pogodzić się z porażką w meczu z Barceloną
  • Trener Villarrealu po zakończeniu spotkania miał duże zastrzeżenia do pracy arbitrów
  • Hiszpański trener domaga się wyjaśnień

Sędziowie VAR skrzywdzili Villarreal?

Dla Villarrealu sezon 2021/2022 nie jest udany. Żółta Łódź Podwodna nie jest nawet w pierwszej połowie tabeli La Ligi, a przecież gra w Lidze Mistrzów. Bodźcem do lepszych wyników mogłoby być zwycięstwo z Barceloną (1:3). W pojedynku tym nie popisał się zespół sędziowski, który nie podyktował dwóch ewidentnych jedenastek, tak twierdzi rozczarowany Unai Emery.

Przydarzyło nam się coś, co nie było w naszych rękach, a miało wpływ na wynik. Ktoś musi nam to wyjaśnić, ponieważ można odnieść wrażenie, że Villarrealu się nie szanuje. Było już wystarczająco dużo takich sytuacji w tym sezonie. Zasługujemy na wyjaśnienia. Nie rozumiem, czemu oba zagrania nie zostały przeanalizowane, ręka Pique jest wyraźna, podobnie jak złapanie Albiola – powiedział trener Villarrealu.

Ktoś może powiedzieć, że to nie było wystarczające złapanie. Jednak rzut karny na pewno jest w sytuacji, gdy piłka zmierza do bramki, a Pique podnosi rękę i blokuje strzał. Być może Barcelonie też nie służy ta decyzja, ponieważ inni będą myśleć, że ma większe możliwości niż ktokolwiek, skoro nie dyktuje się takiego karnego – rzekł hiszpański szkoleniowiec.

Nie wiem, jak znaczenie drużyn wpływa na ludzi. To nie jest normalne, że VAR nie reaguje w takich sytuacjach. Być może zasnął. Nie wiem, co się stało. Ludzie byli oburzeni, ale to dlatego, że widzieliśmy tę akcję w telewizji i była ona klarowna. Gdybym ja był na VARze, odgwizdałbym rzut karny. W tej akcji jednak nie zareagował – wyjaśnił Unai Emery.

Czytaj także: Xavi: ten mecz wiele nas kosztował

Komentarze