Emery o Kubo: wolę skupiać się na zawodnikach chcących grać w Villarrealu

Takefusa Kubo
Takefusa Kubo PressFocus

Takefusa Kubo nie dokończy swego wypożyczenia w Villarrealu. Japończyk prawdopodobnie już zimą przeniesie się do Getafe.

Takefusa Kubo miał być gwiazdą zarówno Villarrealu, jak i całej LaLiga. Japończyk dostaje jednak bardzo mało szans od Unaia Emery’ego. 19-latek teoretycznie uzbierał aż 19 występów w ciągu pół roku, ale przełożyło się to na zaledwie 687 minut. Oznacza to, że średnio w każdym z tych meczów spędził nieco ponad 1/3 możliwego czasu na boisku.

Real Madryt nie jest zadowolony z przebiegu wypożyczenia i spróbuje zmienić klub Kubo już zimą. Najmocniej zainteresowane sprowadzeniem Japończyka jest Getafe, które w środę wypożyczyło także Carlesa Alenię z Barcelony. Na temat ewentualnego transferu wypowiedział się nawet prezydent klubu z przedmieść Madrytu.

To kwestia czasu. Zarówno Real Madryt, jak i Villarreal chcą, by doszło do tego transferu. Poczekajmy kilka dni – powiedział Angel Torres.

“Skupiam się na tych, którzy chcą zakładać żółtą koszulkę”

Unai Emery także wypowiedział się dość sugestywnie przed piątkowym meczem jego Villarrealu z Celtą Vigo.

Jestem skupiony na meczach i ludziach, którzy myślami są z nami. Z całym szacunkiem do Take, muszę koncentrować się na Villarrealu i zawodnikach chcących tu być, rywalizować, grać i wygrywać w żółtej koszulce – dość jednoznacznie powiedział Emery.

Podczas gdy Kubo prawdopodobnie opuści Estadio de la Ceramica, Villarreal przed kilkoma dniami potwierdził sprowadzenie Etienne’a Capoue z Watfordu.

Capoue będzie grać jako pivot. To specjalista i zagrał świetnie w Pucharze Króla. Może zagra w piątek od pierwszych minut. Mamy alternatywy, ale to gracz specjalizujący się w grze na pozycji numer sześć. Po to go sprowadziliśmy – chwalił nowego podopiecznego hiszpański trener.

Takefusa Kubo znalazł się poza kadrą meczową na dwa ostatnie pojedynki Villarrealu z Levante w LaLiga (2:1) i z Zamorą w Pucharze Króla (4:1). Wszystko zatem wskazuje na to, że nie wystąpi też z Celtą Vigo, a więc nie zobaczymy go więcej w koszulce Żółtej Łodzi Podwodnej.

Komentarze