Emocje do samego końca na Estadio de Balaidos

Piłkarze Celty
Piłkarze Celty PressFocus

Celta Vigo w La Liga zremisowała z Realem Valladolid 1:1 (0:0). Na gola zdobytego przez Fabiana Orellanę odpowiedział w doliczonym czasie gry Jeison Murillo. Goście nie zanotowali ani jednej wygranej od 2 stycznia tego roku kalendarzowego. Obecnie Real Valladolid znajduje się w strefie spadkowej. Gospodarze są na jedenastej lokacie.

Goście szybko mogli otworzyć wynik tej niedzielnej konfrontacji. W 16. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Shon Weissman. Zawodnik Realu Valladolid uderzył w światło bramki, ale dobrze interweniował Ruben Blanco. Po godzinie gry to gospodarze mogli wyjść na prowadzenie. Niewiele do szczęścia zabrakło Iago Aspasowi, który uderzył z rzutu wolnego w poprzeczkę. Bramkarz przyjezdnych nawet nie próbował interweniować.

Na pierwszego gola w niedzielnej konfrontacji czekaliśmy do 70. minuty. Wtedy to bramkarz Celty Vigo zdołał obronić jedno uderzenie, ale w odpowiednim miejscu w polu karnym znalazł się Fabian Orellana, który popisał się skuteczną dobitką.

Kiedy wydawało się, że goście zgarną pierwszy komplet punktów od blisko dwóch miesięcy, gospodarze doprowadzili do wyrównania. Aspas precyzyjnie dośrodkował z rzutu wolnego, a gola na wagę remisu zdobył celnym strzałem głową Jeison Murillo.

W następnej kolejce La Liga Celta Vigo zagra na wyjeździe z SD Huesca. Natomiast Real Valladolid podejmie u siebie Getafe CF.