Enrique wysłał powołania. Znany zawodnik pominięty

Luis Enrique
Luis Enrique Pressfocus

Reprezentacja Hiszpanii przygotowuje się do udziału w tegorocznym mundialu. W marcu kadrze nie pomoże David de Gea, którego pominął Luis Enrique.

  • Luis Enrique wysłał powołania na marcowe zgrupowanie kadry
  • Na liście zaproszonych znalazły się 23 nazwiska
  • Pominięty został bardzo doświadczony bramkarz

Enrique wykonał odważny krok

Marzec tego roku to miesiąc przeznaczony na rozegranie baraży i wyłonienie kolejnych finalistów piłkarskich mistrzostw świata, które zorganizuje Katar. Udział w mundialu ma już zapewniona reprezentacja Hiszpanii. La Furia Roja zawdzięcza to między innymi listopadowemu zwycięstwu z Szwecją.

Luis Enrique może już zatem przygotowywać kadrę do rozpoczynającego się w listopadzie mundialu. Selekcjoner kadry Hiszpanii rozesłał powołania na marcowe zgrupowanie. Otrzymało je 23 graczy. Zaproszenia nie otrzymał znany i utytułowany zawodnik.

Drużynie w marcu nie pomoże David de Gea. Sytuacja ta może dziwić, ponieważ Hiszpan jest czołowym piłkarzem Manchesteru United, dla którego rozegrał w tym sezonie 37 meczów (dziewięć zachowanych czystych kont). W kadrze 31-latek nie był jednak doceniany przez Luisa Enrique. Ostatni mecz dla reprezentacji swojego kraju rozegrał 13 października 2020 roku w Lidze Narodów przeciwko Ukrainie (0:1).

Miejsce de Gei zajmie inny zawodnik z Premier League, czyli David Raya reprezentujący Brentford. La Furia Roja na marzec ma zaplanowane dwa mecze towarzyskie. Pierwszy z nich 26 marca o godzinie 19:45 z Albanią, a drugi 29 marca o godzinie 20:45 przeciwko Islandii.

Czytaj także: Liga Mistrzów: hiszpańskie kluby nie miały szczęścia podczas losowania 1/4 finału

Komentarze