Elche zwolniło trenera po wysokiej porażce z Betisem

Fran Escriba
Fran Escriba PressFocus

Elche w niedzielę przegrało u siebie z Realem Betis i pozostało w strefie spadkowej La Ligi. Po meczu właściciele klubu poinformowali o zwolnieniu Frana Escriby z roli szkoleniowca.

  • Elche w weekend przegrało u siebie z Realem Betis (0:3)
  • Ten wynik spowodował pozostanie drużyny w strefie spadkowej, za co posadą zapłacił Fran Escriba
  • Po czternastu kolejkach Elche ma na koncie zaledwie jedenaście punktów

Escriba nie jest już trenerem Elche

Elche zdecydowało się zwolnić Frana Escribę po rozczarowującym początku sezonu.

Hiszpan przejął drużynę w lutym bieżącego roku i zdołał zapewnić jej utrzymanie w ostatniej kolejce sezonu. Dla klubu pokroju Zielonych Pasów utrzymanie w La Lidze było ekstremalnie ważne, również pod kątem finansowym. Ten niewątpliwy sukces nie zapewnił jednak Escribie wielkiego kredytu zaufania w kolejnej kampanii.

Zespół pod wodzą 56-latka zanotował niezłe wejście w sezon 2021/2022, remisując z Sevillą, nisko przegrywając z Atletico (0:1) czy pokonując Getafe (1:0). Później, jednak, Zielone Pasy wygrały tylko jedno ligowe spotkanie. Porażka z Realem Betis w ubiegły weekend była szóstym kolejnym meczem Elche zakończonym bez zwycięstwa. Tak fatalne wyniki sprawiły, że drużyna okupuje 18. miejsce w tabeli. Sytuacja nie jest jednak bez wyjścia, bo Elche traci do bezpiecznej lokaty zaledwie punkt. O kolejne utrzymanie nie będzie już jednak walczyć Fran Escriba. Zarząd klubu nie poinformował jeszcze, kto zastąpi 56-letniego szkoleniowca.

W najbliższej kolejce Zielone Pasy czeka wyjazdowy pojedynek z Osasuną Pampeluna.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze