Espanyol – Real Betis: Andaluzyjczycy nie dali szans Katalończykom

Manuel Pellegrini
Manuel Pellegrini fot. PressFocus

Real Betis nie dał żadnych szansę Espanyolowi w meczu 22. kolejki La Liga. Andaluzyjczycy wygrali 4:1 i dzięki temu umocnili się na trzeciej pozycji w ligowej tabeli.

• Real Betis nie zwalnia tempa i jest już od pięciu spotkań bez porażki, licząc wszystkie rozgrywki
  • Bohaterem Andaluzyjczyków w piątkowym boju został Borja Iglesias, który zakończył zawody z dubletem
  • Podopieczni Manuela Pellegriniego aktualnie tracą dziewięć oczek do pierwszego Realu Madryt

Real Betis umocnił się na trzecim miejscu

Real Betis miał zamiar w pierwszym spotkaniu ligi hiszpańskiej odnieść trzecie z rzędu spotkanie w La Liga. Katalończycy z kolei liczyli na przerwanie serii czterech meczów bez wygranej.

Real Betis przystępował do potyczki w roli faworyta. Niemniej podopieczni Manuela Pellegriniego nie zaczęli dobrze spotkania, bo w 15. minucie wynik rywalizacji otworzył Raul de Tomas, który strzałem z bliska skierował piłkę do siatki.

Andaluzyjczycy wyborną okazję do wyrównania mieli w 31. minucie, gdy sędzia podyktował rzut karny za dotknięcie piłkę ręką przez Vidala. Szansy na gola nie zmarnował Borja Iglesias i mieliśmy wynik 1:1.

Betis remisem nie zamierzał się jednak zadowalać. W związku z tym już w 38. minucie ekipa z Sewilli wyszła na prowadzenie. Tym razem gola strzelił Guido Rodriguez, popisując się celnym strzałem głową.

Po zmianie stron nie popisała się defensywa gospodarzy, co z zimną krwią wykorzystali Los Verdiblancos. Betis gola na 3:1 strzelił w 54. minucie. Ponownie piłkę do siatki skierował Borja Iglesias, który tym razem z rywalem na plecach był w stanie oddać strzał nie do obrony.

Wynik spotkania ustalił natomiast Willian Jose, który wykorzystał technicznym strzałem wyborne podanie Nabila Fekira. Jednocześnie Betis może pochwalić się aktualnie bilansem 40 punktów na koncie. Warto dodać, że Espanyol kończył mecz w dziesiątkę z powodu dwóch żółtych kartek, które zobaczył Raul de Tomas.