Espanyol bez przełamania na Camp Nou

FC Barcelona pokonała 2:0 Espanyol Barcelona w 210. Derbi Barcelones w ramach 29. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy. Duma Katalonii po raz dziesiąty z rzędu pokonała swojego lokalnego rywala w lidze na Camp Nou.

Gospodarze przystępowali do swojego spotkania, mając 10 punktów przewagi w tabeli La Liga nad drugim Atletico Madryt. Tym samym Blaugrana pewnym krokiem zmierza po mistrzostwo kraju. Z kolei team Rubiego miał zamiar wrócić na zwycięski szlak po dwóch meczach bez wygranej.

W pierwszej połowie podopieczni Ernesto Valverde dominowali nad rywalami, mając kilka sytuacji do zdobycia bramki, ale zawodziła skuteczność Barcy. Już w dziewiątej minucie bliski szczęścia był Leo Messi. Argentyńczyk zabawił się z defensywą rywali, ale ostatecznie oddał niecelny strzał, więc wynik się nie zmienił.

W kolejnych fragmentach rywalizacji okazję do strzelenia gola mieli Luis Suarez, czy Malcom. Gdy wydawało się, że na Camp Nou może mieć miejsce niespodzianka, to w 71. minucie sprawy w swoje nogi wziął Messi. Kapitan Dumy Katalonii popisał się podcinką z rzutu wolnego, co kompletnie zdezorientowało defensywę rywali i było 1:0 dla gospodarzy.

Po zdobyciu bramki Barcelona nieco spuściła z tonu, co goście chcieli wykorzystać. Swoją szansę na gola miał w 81. minucie Sergio Garcia. Świetną interwencją wyróżnił się jednak Clement Lenglet. Tymczasem w 89. minucie wynik rywalizacji ustalił Messi i ostatecznie Barca sięgnęła po pełną pulę, odnosząc swoje 21. zwycięstwo w kampanii.

FC Barcelona – Espanyol Barcelona 2:0 (0:0)