Espanyol coraz popularniejszy w Chinach

La Liga
La Liga

Wu Lei, chiński piłkarz, strzelił w sobotę swojego pierwszego gola w hiszpańskiej ekstraklasie. Dla klubu z Barcelony jest to bardzo ważna wiadomość ze względów marketingowych, bowiem szacuje się, że to trafienie śledziło ponad 20 milionów ludzi w Chińskiej Republice Ludowej.

Czytaj dalej…

PPTV, oficjalny nadawca La Ligi w Chinach, poinformował, że oglądalność hiszpańskiej ligi gwałtownie wzrosła w tym kraju zaraz po debiucie zawodnika w meczu przeciwko Villarreal. Tamto spotkanie oglądało 10 milionów osób, zaś najnowszy mecz, w którym Wu Lei zdobył gola, był śledzony przez ponad 20 milionów osób.

Dodatkowo Espanyol sprzedał już ponad 10 tysięcy koszulek z nazwiskiem piłkarza. Warto podkreślić, że Wu Lei zdominował w ostatnich tygodniach chińskie media sportowe. Jest to pierwszy od 2008 roku zawodnik tej narodowości, który zdobył gola w jednej z pięciu największych europejskich lig. Wcześniej Shao Jiayi strzelał bramki w Bundeslidze w barwach Energie Cottbus.

– Jestem poruszony tym, jak fani przyjęli mnie w nowym zespole. Mam nadzieję, że uda mi się zdobyć dla nich jeszcze więcej bramek – skomentował sytuację sam Wu Lei.

Komentarze