Espanyol – FC Barcelona: wielkie emocje w derbach!

Xavi Hernandez
Xavi Hernandez PressFocus

Zawodnicy Espanyolu zremisowali w La Liga na swoim terenie z graczami Barcelony 2:2. Piłkarze z Camp Nou uratowali remis w doliczonym czasie gry. Tym samym goście nie zanotowali trzeciej kolejnej wiktorii w rozgrywkach ligowych.

• Pierwszy gol w tym spotkaniu padł już w drugiej minucie. Zdobył go Pedri
  • Gospodarze wyrównali jeszcze przed przerwą. Ładną bramkę zza pola karnego zdobył Sergi Darder
  • Po zmianie stron oba kluby dołożyły po jednym trafieniu i mecz zakończył się remisem 2:2

Świetne widowisko w La Liga

Zawodnicy Espanyolu przegrywali z Barceloną 0:1 już od drugiej minuty. Jordi Alba zagrał górą do Pedriego, a ten wykończył akcję defensora Dumy Katalonii.

FC Barcelona miała więcej z gry, ale nie przekładało się to na kolejne sytuacje. Po dwóch kwadransach cały czas mieliśmy tylko jeden celny strzał.

Gospodarze jeszcze przed przerwą wyrównali. Raul de Tomas podał do Dardera, który kapitalnie przymierzył z kilkunastu metrów obok słupka.

W 56. minucie goście zdobyli drugiego gola. Na listę strzelców wpisał się Gavi. Zawodnicy Barcelony nie cieszyli się jednak długo, ponieważ po wideoweryfikacji ta bramka nie została uznana.

Trochę nieoczekiwanie to piłkarze Espanyolu wyszli na prowadzenie. Darder zagrał na wolne pole do De Tomasa, a ten wykorzystał sytuację sam na sam.

W końcówce za czerwone kartoniki z boiska musieli zejść Gerard Pique i Nico Melamed. Goście lepiej odnaleźli się w tej sytuacji i finalnie zdobyli jeden punkt. W doliczonym czasie gry Adama Traore pięknie dośrodkował w pole karne Espanyolu, a tam celnie głową przymierzył Luuk de Jong.