Espanyol pokonuje Alaves

W meczu 32. kolejki La Liga, Espanyol Barcelona pokonał na własnym stadionie Deportivo Alaves 2:1 (1:0). Bramkę dla gospodarzy zdobył Aria Pedrosa, a samobójcze trafienie zaliczył Laguardia. Jedynego gola dla przyjezdnych zanotowali Calleri.

Po zwycięstwie 2:1 nad Gironą, w składzie gospodarzy doszło do tylko jednej korekty – Javi Lopez usiadł na ławce rezerwowych, a jego miejsce na murawie zajął Pedrosa. Z kolei Alaves, w ostatniej kolejce zremisowało na własnym stadionie z Levante 1:1, a w ustawieniu zespołu z kraju Basków zaszły dwie zmiany. Wykluczeni za żółte kartki Aguirregabiria i Pina zostali zastąpieni przez Navarro i Brasanaca.

W 16. minucie bardzo dobrą akcję zespołową rozegrali gospodarze, piłka wpadła do siatki, lecz bramka Iglesiasa nie została uznana ze względu na spalonego. Zaledwie trzy minuty później, Espanyol mógł cieszyć się już ze zdobycia prawidłowego gola. Melendo zagrał długą, prostopadłą piłkę na lewym skrzydle, a Adria Pedrosa wygrał pojedynek biegowy z obrońcą gości i zdobył swoją pierwszą bramkę w La Liga.

Kibice zgromadzeni na RCDE Stadium w pierwszej połowie porządnie się wynudzili, poza bramką dla Katalończyków mogli zobaczyć tylko jeden celny strzał, jednak bramkarz Periquitos nie musiał się zbytnio wysilić, by go obronić.
Podopieczni Rubi’ego świetnie rozpoczęli drugą połowę, gdyż już w 47. minucie na tablicy widniał wynik 2:0. Znów doskonałym, prostopadłym podaniem popisał się Melendo, Iglesias przyjął futbolówkę i oddał strzał, po którym piłka pechowo trafiła Laguardię i wpadła do siatki.

Deportivo Alaves zdobyło bramkę kontaktową w 56. minucie meczu – po centrze Jony’ego, w zamieszaniu w polu karnym najsprytniejszy okazał się Calleri, który trącił piłkę do siatki.

Trafienie ewidentnie pobudziło przyjezdnych, ponieważ pięć minut później, znów wykreowali groźną sytuację – Borja Baston otrzymał piłkę w szesnastce, po czym posłał ją tuż nad poprzeczką. W końcówce meczu obiecującą okazję miał jeszcze Diego Rolan, ale jego uderzenie przewrotką przefrunęło obok słupka.