Espanyol przegrywa z Levante

W meczu 30. kolejki La Liga, ostatnie w tabeli Espanyol przegrało z Levante 1:3. Bardzo słabo spisywała się dzisiaj defensywa gospodarzy, która przy nieco lepszych interwencjach mogła zapobiec utracie wszystkich bramek zdobytych przez zespół gości. Levante dzięki temu zwycięstwu przełamuje serię czterech meczy bez wygranej.

W pierwszej połowie meczu to zespół gości częściej był przy piłce oraz stwarzał sobie więcej sytuacji. Przyniosło to oczekiwany rezultat już w 14. minucie. Wtedy to bramkę strzelił Borja Mayoral. Zawodnik z wypożyczony z Realu Madryt popisał się ładną akcją indywidualną. Po minięciu paru rywali znalazł się oko w oko z bramkarzem i pewnie umieścił piłkę w siatce, uderzając na bliższy słupek.

W 28. minucie odpowiedzieli jednak zawodnicy Espanyolu. Dość niecodzienną asystą popisał się wtedy Caberara. Urugwajczyk wrzucał piłkę ręką z autu, a do bramki strącił ją głową Lopez, zdobywając przy tym bramkę i doprowadzając do wyrówania.

Bardziej wyrównana była druga połowa. Bramkę zdobyli w niej jednak tylko zawodnicy Levante. W 67. minucie dość szczęśliwą bramkę zdobył Bardhi. Podanie Macedończyka zostało zablokowane przez zawodników Espanyolu i przez to futbolówka znowu trafił pod nogi pomocnika Levante. Ten, po oddaniu strzału na dłuższy słupek, zdobył bramkę i ponownie wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

W 87. minucie Levante podwyższyło swoje prowadzenie. Serią niesfornych interwencji popisali się obrońcy Espanyolu. Najpierw jeden z nich minął się z piłką, kiedy chciał wybić głową, a następnie futbolówka trafił pod nogi Pedrosy, który zdobył bramkę samobójczą. Hiszpan chciał wybić piłkę, ale ta odbiła się od niego i wylądowała w siatce.