Espanyol ratuje punkt na El Madrigal

Podziałem punktów zakończyło się pierwsze niedzielne spotkanie 22. kolejki La Liga. Villarreal na El Madrigal zremisował 2:2 z Espanyolem Barcelona. Zdecydowanie bliżej wygranej byli w tym meczu gospodarze.

W pierwszej połowie niedzielnego spotkania padła tylko jedna bramka. W 37. minucie Żółte Łodzie Podwodne na prowadzenie wyprowadził Vicente Iborra, który strzałem z czterech metrów dobił uderzenie jednego ze swoich kolegów, które zatrzymało się na poprzeczce.

W 65. minucie Villarreal podwyższył na 2:0. Tym razem z rzutu karnego do siatki trafił Santi Cazorla. W tym momencie wydawało się, że gospodarze sięgną po ważne w walce o utrzymanie trzy punkty. Tak się jednak nie stało.

W 75. minucie Espanyol zdobył kontaktowego gola. Niefortunnie we własnym polu karnym interweniował Daniele Bonera, który skierował piłkę do bramki swojego zespołu. Tymczasem sześć minut później było już 2:2. Tym razem kapitalnym uderzeniem zza pola karnego, w samo okienko bramki Villarreal, popisał się Roberto Rosales. Tym samym uratował swojej drużynie cenny punkty i uchronił ją przed czwartą kolejną ligową porażką.

Villarreal CF – Espanyol Barcelona 2:2 (2:0)

1:0 Iborra 37′
2:0 Cazorla (k.) 64′
2:1 Bonera (sam.) 75′
2:2 Rosales 81′