Enrique: Morata to wielki gracz, ale nie miał szczęścia

Luis Enrique
Luis Enrique PressFocus

Hiszpania zremisowała bezbramkowo ze Szwecją (0:0), mimo że miała kilka dogodnych okazji do objęcia prowadzenia. Najwięcej z nich zmarnował Alvaro Morata, ale selekcjoner po spotkaniu bronił napastnika Juventusu.

  • Luis Enrique nie był zadowolony z wyniku pierwszego meczu Hiszpanii na Euro 2020
  • Selekcjoner narzekał na boisko w Sewilli, a także bronił krytykowanego Alvaro Moratę

Luis Enrique: zawodnicy narzekali na murawę

Hiszpanie zaliczyli falstart, remisując u siebie ze Szwecją (0:0). Tym samym po pierwszej kolejce na szczycie grupy zasiada reprezentacja Słowacji, która pokonała Polaków (2:1).

Czuję się tak samo, jak kibice. Byliśmy lepsi przeciwko rywalowi, który skupiał się na defensywie. To remis, którego żałują zawodnicy i kibice. Staramy się kreować szanse, ale nie udało się zdobyć gola. Boisko nie pomagało, moi gracze mieli problem z kontrolowaniem piłki. Narzekali na to w szatni. Szwecja rozegrała mecz po swojemu. Każdy trener decyduje, jak zamierza podejść do spotkania. Nas zawiodła jedynie skuteczność – powiedział Lucho. – Zostały nam dwa mecze i nadal celujemy w pierwsze miejsce w grupie. Jeśli nie będziemy pierwsi, to chcemy być drudzy. A jeśli nie drudzy, to najlepsi ze wszystkich ekip na trzecim miejscu. Piłka nożna jest bardzo kapryśna – dodał.

“Morata rozegrał dobry mecz, ale miał pecha”

Najwięcej ze wspomnianych okazji zmarnował – nie po raz pierwszy – Alvaro Morata. Selekcjoner La Rojy wziął jednak swojego napastnika w obronę.

Wygwizdywanie Moraty przez kibiców? Zwróciłem uwagę tylko na aplauz. To świetny gracz, który wiele rzeczy robi dobrze. Nie miał dziś szczęścia, ale taki jest futbol. Łatwiej grać ze sprzyjającymi kibicami i mam nadzieję, że tak będzie – uważa Lucho. Według wielu hiszpańskich dziennikarzy Gerard Moreno swoim wejściem z ławki zasłużył na grę w wyjściowym składzie w starciu La Rojy z Polakami.

Ten mecz – niezwykle istotny dla obu stron – rozpocznie się w sobotę o godzinie 21:00.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze