Fani Athletiku z prorosyjskimi flagami wspierali swój zespół

Athletic Bilbao
Athletic Bilbao PressFocus

Kibice Athletiku Bilbao z prorosyjkimi flagami wspierali swój zespół podczas meczu La Liga z Atletico Madryt. Incydent szeroko komentowany jest między innymi w mediach społecznościowych.

  • Fani Athletiku Bilbao wnieśli na stadion prorosyjskie flagi
  • W swoim posiadaniu mieli m. in. flagę Donieckiej Samozwańczej Republiki Ludowej
  • Władze ligi powinny przyjrzeć się temu inncydentowi

Prowokacyjne zachowanie kibiców z Bilbao

Sobotni pojedynek Athletiku Bilbao z Atletico Madryt z pewnością nie był porywającym widowiskiem. Spotkanie zakończyło się ostatecznie zwycięstwem gości po bramce Griezmanna 1:0. Po starciu sporo mówi się nie tylko o jego przebiegu, ale przede wszystkim o zachowaniu kibiców gospodarzy.

Fani Athletiku pojawili się na tym spotkaniu z z flagami DNR (Doniecka samozwańcza Republika Ludowa) oraz z flagami z sierpem i młotem. Raczej nikomu nie trzeba tłumaczyć symboliki tych znaków oraz tego, co osoby posiadające te flagi chciały przekazać światu.

UEFA zakazuje transparentów z hasłami politycznymi oraz flag o takiej symbolice podczas spotkań pod jej egidą. Mieszanie polityki ze sportem nigdy nie będzie tolerowane, choć niestety są to dwa elementy bardzo często ze sobą łączone.

Zastanawiać się zatem można czy władze hiszpańskiej La Ligi odniosą się do tych wydarzeń oraz czy sprawcy poniosą jakiekolwiek konsekwencje. Ich zachowanie z pewnością nie powinno być pominięte przez ligową komisję.

Athletic Bilbao po dziewięciu kolejkach Primera Division zajmuje szóste miejsce w tabeli z siedemnastoma punktami na koncie.

Zobacz również: Jordi Cruyff: kiedy wszyscy będą do dyspozycji, jesteśmy w stanie rywalizować

Komentarze