Atletico bez wygranej, kolejka porażka Getafe

Carles Alena
Carles Alena PressFocus

Na sobotę zaplanowano cztery spotkania 5. kolejki La Liga. W pierwszej konfrontacji Rayo Vallecano pokonało Getafe CF 3:0, w drugim meczu Atletico Madryt bezbramkowo zremisowało z Athletic Bilbao, natomiast w trzecim Elche podzieliło się punktami z Levante. Na koniec soboty trzy punkty zgarnęła Osasuna.

Pewna wygrana Rayo

Goście przegrywali już od dziewiątej minuty. Wtedy to z karnego nie pomylił się Oscar Trejo. Po przerwie kolejne gole dla gospodarzy zdobyli Pathe Ciss i Radamel Falcao. Finalnie Rayo triumfowało 3:0. Getafe CF w tej kampanii nie zdobyło jeszcze ani jednego oczka.

Bezbramkowe Wanda Metropolitano

Atletico Madryt i Athletic Bilbao przed piątą kolejką nie miały na swoim koncie jeszcze porażki. Taki stan utrzymał się po ich sobotnim pojedynku na Wanda Metropolitano, w którym obie drużyny podzieliły się punktami po bezbramkowym remisie.

Podział punktów w Elche

Levante będzie musiało jeszcze poczekać na pierwsze zwycięstwo w sezonie 2021/22. W sobotnim meczu 5. kolejki drużyna z Walencji zanotowała już czwarty remis, tym razem dzieląc się punktami z Elche. Prowadzenie dla Elche uzyskał Lucas Perez, a do wyrównania doprowadził Jose Luis Morales.

Osasuna nie zawiodła

W ostatnim sobotnim spotkaniu trzy punkty trafiły na konto Osasuny Pampeluna, która celująco wywiązała się z roli faworyta wyjazdowego meczu z Deportivo Alaves. Spotkanie w Vitorii zakończyło się wygraną 2:0 gości z Nawarry. Na listę strzelców wpisali się David Garcia i Roberto Torres.