Fati: Barcelona musi celować w ligę i Ligę Mistrzów

Ansu Fati
Ansu Fati PressFocus

Ansu Fati powrócił do gry po dziesięciomiesięcznej przerwie i od razu przywitał się z kibicami. 18-latek strzelił ostatnią bramkę dla Barcelony w meczu z Levante, pieczętując zwycięstwo 3:0. Po spotkaniu napastnik nie krył radości i podkreślił, że jego drużyna musi aspirować do głównych trofeów.

  • Ansu Fati pozostawał kontuzjowany od listopada ubiegłego roku
  • Mimo tego jako jedyny zdecydował się przejąć numer “10” po Leo Messim
  • Wrócił do gry w meczu z Levante i od razu strzelił efektowną bramkę, a po meczu nie krył entuzjazmu

Ansu Fati: znów mogę robić to, co kocham najbardziej

Powrót Ansu Fatiego był jednym z tych, na które kibice Barcelony czekali najbardziej. Wielokrotnie powtarzane zabiegi kolana podawały jednak w wątpliwość dyspozycję zawodnika, który zadebiutował w seniorskim zespole w wieku 16 lat. Po ponad trzystu dniach bez gry nowy numer “10” Blaugrany nieco uspokoił jednak kibiców. Wszedł na boisko na dziesięć minut spotkania z Levante, był blisko wywalczenia rzutu karnego, a następnie strzelił efektowną bramkę, dając fanom nadzieję na lepsze czasy.

Cieszę się ze zwycięstwa i gry przed kibicami. Bardzo brakowało mi tego w ostatnich miesiącach. Cieszę się też z obecności mojej rodziny na trybunach. Dziękuję lekarzom i fizjoterapeutom, od których otrzymywałem nieustającą pomoc. Wreszcie mogę ponownie robić to, co kocham najbardziej. To dla mnie najważniejsze. Od początku jestem bardzo szczęśliwy w Barcelonie, gra tutaj napawa dumą. Czuć, że fani nas kochają, a będziemy ich potrzebować w trakcie tego długiego sezonu – oznajmił po spotkaniu Fati. – Jesteśmy Barceloną. Musimy celować we wszystko; La Ligę, Ligę Mistrzów, w każde rozgrywki. Musimy walczyć i na to zapracować. Jestem dumny z noszenia koszulki numer dziesięć po Leo. Dziękuję klubowi oraz kapitanom za tę możliwość – dodał, niejako w sprzeczności do tego, co przekazuje mediom trener Koeman.

Fati będzie miał możliwość złapania kolejnych minut po powrocie do gry już w środę. Wówczas Barcelona zmierzy się na wyjeździe z Benfiką.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Zobacz również: ¡Que partidazo! #32 Rock’n’roll Ancelottiego.

Komentarze