Ostatni etap rehabilitacji Umtitiego i Fatiego

Ansu Fati
Ansu Fati Pressfocus

Samuel Umtiti i Ansu Fati są w ostatniej fazy rehabilitacji. Obaj zawodnicy mogą otrzymać zielone światło do gry od klubowych lekarzy w połowie kwietnia. W związku z dużą konkurencją walka o pierwszy skład może być dla nich bardzo trudna.

  • Ansu Fati i Samuel Umiti od kilku miesięcy są poza grą
  • Obaj zawodnicy kończą rehabilitację i będą dostępni w połowie kwietnia
  • W klubie jest duża konkurencja i o miejsce w składzie będzie trudno

Xavi w kwietniu może mieć problem bogactwa

Mimo ogromnych problemów zdrowotnych FC Barcelona wciąż mocno wierzy w Ansu Fatiego. Młody Hiszpan dał się już poznać jako ogromny talent z łatwością do zdobywania goli. Jego rozwój zahamowały jednak kontuzje, przez które w tym sezonie wystąpił tylko w 10 spotkaniach. Ostatni raz na boisku zameldował się 20 stycznia w meczu z Athletikiem Bilbao. Rehabilitacja przebiega dość pomyślnie i skrzydłowy do gry może wrócić w połowie kwietnia. Klub będzie jednak bardzo ostrożnie wprowadzał go do gry, zdając sobie sprawę z jego kruchego zdrowia.

Dużo bardziej skomplikowana jest sytuacja Samuela Umtitiego. Francuz w tym sezonie zagrał tylko w jednym meczu, a w styczniu podczas treningu doznał złamania palca u stopy. Jego powrót także przewidywany jest na połowę kwietnia. Rywalizacja o miejsce w składzie będzie dla niego piekielnie trudna. W tej chwili Xavi korzysta głównie z usług Pique, Araujo i Garcii. Clement Lenglet w tym roku nie wybiegł jeszcze na boisko w podstawowym składzie, a w hierarchii znajdował się przed Umtitim. Do tego latem Barcę zasili Andreas Christensen, który nie przechodzi na Camp Nou by być rezerwowym. 

Umtiti w trakcie sezonu zdecydował się na przedłużenie kontraktu i redukcje pensji, dzięki czemu możliwe było zarejestrowanie Ferrana Torresa. Dla Blaugrany najlepszym rozwiązaniem byłaby sprzedaż Francuza. Brakuje jednak zainteresowanych obrońcą, który praktycznie nie gra. 28-latek podkreśla, że zależy mu na walce o miejsce w składzie i ciężko pracuje na swoją szansę.

Czytaj dalej: Ferran Torres polecił szefom Barcy piłkarza Man City

Komentarze

Na temat “Ostatni etap rehabilitacji Umtitiego i Fatiego