Fati nie pojedzie na MŚ U-17, zagra w kadrze U-21

Camp Nou
Camp Nou fot. fcbarcelona.com

Wszystko wskazuje na to, że Ansu Fati nie znajdzie się w kadrze reprezentacji Hiszpanii na Mistrzostwa Świata do lat 17, które rozegrane zostaną w Brazylii. O takie rozwiązanie zabiegali przedstawiciele Barcelony, którzy chcą mieć piłkarza na miejscu.

Czytaj dalej…

Nazwisko Fatiego znalazło się na 50-osobowej liście zawodników, którzy mają szansę pojechać na mundial do lat 17. Wyjazd oznaczałby opuszczenie przez 17-latka kilku spotkań katalońskiego klubu.

Hiszpańskie media, w tym dziennik Sport, informują, że rozwiązanie tej sytuacji zostało znaleziona. W hiszpańskiej federacji zdają sobie sprawę, że poziom prezentowany przez Fatiego jest na tyle wysoki, że może śmiało występował w starszych drużynach młodzieżowych. W związku z tym, zamiast wyjazdu na mistrzostwa świata do lat 17, prawdopodobnie otrzyma powołanie do reprezentacji do lat 21 na październikowe spotkania.

Drużynę prowadzoną przez Luisa de la Fuente czekają wkrótce mecze z Niemcami (10 października) i Czarnogórą (15 października). Oba spotkania rozegrane zostaną w terminach FIFA, dzięki czemu Fati nie opuściłby także żadnego spotkania Barcelony. Ewentualny wyjazd na mistrzostwa do lat 17, które odbędą się w dniach 26 października – 17 listopada, sprawiłby, że utalentowany napastnik nie mógłby wystąpić w nawet siedmiu meczach katalońskiego klubu, w tym w El Clasico przeciwko Realowi Madryt.

Komentarze