Fati oficjalnie w pierwszym zespole. Gigantyczna klauzula!

Camp Nou
Camp Nou fot. fcbarcelona.com

Ansu Fati został w środę oficjalnie włączony do pierwszego zespołu Barcelony. Oznacza to także, że klauzula odstępnego zawarta w kontrakcie utalentowanego 17-latka automatycznie wzrosła ze 170 do 400 milionów euro. Jak informuje Marca, umowa nadal będzie obowiązywać do 2022 roku.

Czytaj dalej…

Fati przebojem wdarł się do składu pierwszej drużyny w poprzednim sezonie. Szansę debiutu w zespole dał mu Ernesto Valverde, który wpuścił go na boisko na kilkanaście minut wygranego 5:2 ligowego meczu z Realem Betis. Łącznie w pierwszej drużyny katalońskiego klubu rozegrał 33 spotkania, zdobywając osiem bramek. Do tej pory nie był jednak formalnie zawodnikiem pierwszego zespołu.

To zmieniło się w środę. Piłkarz podpisał stosowne dokumenty i od sezonu 2020/21 będzie pełnoprawnym członkiem pierwszego zespołu Dumy Katalonii. Fatiemu przydzielony został również nowy numer na koszulce – 22.

Umowa nadal do 2022 roku. Negocjacje nowych warunków

Włączenie utalentowanego 17-latka do pierwszej drużyny było jednoznaczne ze zwiększeniem kwoty znajdującej się w klauzuli odstępnego aż do 400 milionów euro. Choć w kontrakcie znajduje się również opcja przedłużenia go o 24 miesiące, przedstawiciele Barcelony nie mogą z niej uruchomić jednostronnie z uwagi na wiek zawodnika. W efekcie umowa piłkarza z katalońskim klubem nadal obowiązuje do 2022 roku.

Kierownictwo klubu nie ukrywa jednak chęci podpisania nowego długoterminowego kontraktu, na lepszych dla zawodnika warunkach finansowych. Rozmowy w tej sprawie, które z klubem w imieniu piłkarza prowadzi znany menedżer Jorge Mendes trwają już od kilku tygodni.

Komentarze