FC Barcelona była zainteresowana Theo, ale odbiła się od ściany

Theo Hernandez
Theo Hernandez fot. PressFocus


Theo Hernandez to jeden z tych zawodników, który byłby mile widziany w większości klubów z Europy. FC Barcelona również chciała mieć Francuza w swoich szeregach. Zwolennikiem tego transferu był Xavi Hernandez, ale na przeszkodzie stanęły kwestie finansowe, twierdzi AS.

  • FC Barcelona była jednym z klubów poważnie zainteresowanych pozyskaniem Theo Hernandeza
  • Francuz okazał się jednak za drogi dla Katalończyków
  • 24-latek wkrótce ma podpisać nową umowę z Milanem

Pieniądze na przeszkodzie do sfinalizowania transferu Theo Hernandeza

Theo Hernandez według informacji włoskich mediów wkrótce podpisze nowy kontrakt z klubem z Mediolanu. Aczkolwiek nie brakowało w ostatnich tygodniach informacji łączących piłkarza z transferem do jednej z ekip z La Liga.

Według doniesień dziennika AS sternicy Rossonerich byli gotowi sprzedać Theo Hernandeza. Oczekiwali jednak za zawodnika 50 milionów euro. Taka suma jest dzisiaj nie do przyjęcia przez działaczy Barcelony. Ponadto zawodnik oczekiwał umowy o wartości 10 milionów euro na sezon.

W związku z powyższym, mimo że Xavi Hernandez bardzo chciał mieć byłego zawodnika Realu Madryt w swoim zespole, to ostatecznie kwestie finansowe uniemożliwiły tego typu ruch. Tym samym wszystko wskazuje na to, że 24-latek niebawem złoży podpis pod umową z Milanem, która będzie obowiązywać do 2026 roku.

W tej kampanii Theo Hernandez rozegrał jak na razie 27 spotkań. Strzelił w nich cztery gole, a także zaliczył osiem kluczowych podań. W najbliższą niedzielę w boju z Sampdorią zawodnik stanie przed szansą poprawienia tego bilansu.

Czytaj więcej: De Jong nie chce odejść z Barcelony

Komentarze