FC Barcelona znalazła już zastępstwo za Dembele

Raphinha
Raphinha Pressfocus

Ousmane Dembele latem prawdopodobnie opuści FC Barcelonę. Skrzydłowy nie zdecydował się przedłużyć kontraktu z klubem, który wygasa wraz z końcem sezonu. Działacze klubu nie chcą dłużej zwlekać i poszukują już następcy Francuza. Wybór padł na gwiazdę Leeds United – Raphinhe.

  • Wraz z końcem sezonu wygasa kontakt Ousmane Dembele
  • Francuz przymierze się do odejścia z klubu latem
  • Barca w jego miejsce chciałby kupić Raphinhe z Leeds

Brazylijczyk o profilu zbliżonym do Dembele

Niemal co tydzień docierają do nas sprzeczne informacje z Hiszpanii odnośnie przyszłości Ousmane Dembele. Jedni uważają, że Francuz na pewno opuści klub latem. Inni twierdzą, że nic nie zostało jeszcze postanowione, a klub jest gotowy wrócić do negocjacji. Według katalońskiego Sportu, zarząd Blaugrany jest już pogodzony z odejściem skrzydłowego i przymierza się do sprowadzenia jego następcy. Tym miałby być Raphinha z Leeds United. Profil piłkarski Brazylijczyka jest zbliżony do Dembele. Raphinha dysponuje dużą szybkością, dobrym dryblingiem i nienaganna techniką. W barwach Leeds w 59 występach zgromadził już 15 bramek i 12 asyst.

Fabrizio Romano donosi, że skrzydłowy Leeds jest otwarty na przenosiny do FC Barcelony, ale nie doszło jeszcze do żadnych kontaktów między klubami. Nie zgadza się z tym Sport, który informował, że Duma Katalonii złożyła już pierwszą ofertę za Brazylijczyka, opiewającą na 35 milionów euro. Jego kwota odstępnego wynosi co prawda 75 milionów, jednak zostałaby automatycznie zmniejszona do 25 milionów gdyby Leeds spadło z Premier League. A jest to scenariusz możliwy, biorąc pod uwagę wyniki i pozycje w tabeli.

FC Barcelona zapewniła już sobie transfery Andreasa Christensena z Chelsea i Francka Kessie z AC Milan. Klub nie wydał jeszcze oficjalnych komunikatów w tej sprawie, ale zgodne co do tego są hiszpańskie media. Doniesienia potwierdza także nieomylny w sprawach transferów Fabrizio Romano. Obaj piłkarze przejdą do Barcy za darmo na zasadzie wolnych transferów.

Czytaj też: FC Barcelona latem pożegna dwóch zawodników

Komentarze