FC Barcelona może podjąć decyzję zgodną z głosem rozsądku

Joan Laporta
Joan Laporta fot. PressFocus

FC Barcelona jest ostatnio na świeczniku w kontekście przyszłości Roberta Lewandowskiego. AS przedstawił natomiast ciekawe informacje dotyczące wynagrodzeń w klubie z Camp Nou. Prezydent Katalończyków chce wprowadzić konkretne ograniczenia.

  • Od dłuższego czasu jasne jest, że sytuacja finansowa FC Barcelony nie nie jest najlepsza
  • Kwestie ekonomiczne podają w wątpliwość transfer z udziałem Roberta Lewandowskiego
  • AS przekonuje natomiast, że Katalończycy chcą wprowadzić limit wynagrodzeń

FC Barcelona chce wprowadzić ograniczenia finansowe

FC Barcelona ma za sobą sezon, w którym zakończyła rozgrywki ligowe na drugie pozycji, a ponadto rozczarowała w Lidze Europy. W kolejnej kampanii Katalończycy mają natomiast plan, aby wrócić na szczyt.

AS sugeruje natomiast, że prezydent FC Barcelony Jaon Laporta wyszedł z propozycją ograniczenia dochodów piłkarzy w klubie. Przedstawiciel Blaugrany ma plan, który zakłady, aby zawodnicy nie zarabiali więcej niż 10 milionów euro rocznie. Piłkarz podobno przystali na takie warunki.

Kwestia konkretnych ograniczeń miałaby obejmować również Roberta Lewandowskiego, gdy trafił do ekipy z La Liga. Kapitan reprezentacji Polski miałby rocznie zarabiać dziewięć milionów euro.

Według medialnych doniesień Barca priorytetowo traktuje temat pozyskania Lewego. Chociaż szef La Liga Havuier Tebas dał do zrozumienia, że na dzisiaj klub z Camp Nou pod względem finansowym nie może pozwolić sobie na pozyskanie Lewandowskiego.

Podopieczni Xaviego nową kampanię ligi hiszpańskiej zaczną 12 sierpnia. Jak na razie nie został ogłoszony terminarz nowego sezonu La Liga.

Czytaj więcej: Barcelona ma alternatywę dla Lewandowskiego. Zaskakujący plan B

Komentarze